Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas nebeišgali nutiesti šaligatvių

stulginskio
Aliaus Koroliovo nuotr. / stulginskio
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

A.Stulginskio gatvės Vilijampolėje gyventojai į lauką išeina labai atsargiai, dairydamiesi į šalis, nes kažkada rami, dabar judria tapusi, gatvė yra be šaligatvio. Neatsargus žingsnis nuo kelkraščio, ir rizikuoji pakliūti po automobiliu. Anksčiau valdžia žmones ramino pažadais nutiesti šaligatvį, o dabar jau nieko nebežada, nes nėra pinigų.

Šios gatvės gyventojas Juozas Nevidauskas kiekvieną rytą pro savo namo langą mato tą patį vaizdą: pusę aštuonių gatvėje jau didžiausias kamštis, nes žmonės važiuoja į darbus, o mamos su mažais vaikais bando laviruoti tarp mašinų, kad nepakliūtų joms po ratais.

„Nebegaliu žiūrėti, kaip mano marti su anūkėmis kiekvieną dieną rizikuoja savo gyvybe, eidamos gatve. Mūsų gatvė tapo antru Savanorių prospektu. Eismas toks intensyvus, kad geriau piko metu nekišti nosies iš namų“, – „15min“ liejo nuoskaudą A.Stulginskio g. gyventojas J.Nevidauskas.

Juozo nuomonei pritarė ir žmona Valerija: „Eidami gatve dabar jaučiamės kaip šunys, kurie palei tvoras slampinėja“.

Nevidauskų kaimynai svarstė, kad valdininkai šią problemą ims spręsti tik tuomet, kai įvyks koks nelaimingas atsitikimas.

Vaikai kasdien rizikuoja

A.Stulginskio gatvės naujakurys Paulius Lančinskas grįžęs namo negali išlipti iš mašinos, turi laukti, kol bus saugu.

„Nors mūsų gatvėje yra ribojamas greitis, galima važiuoti 50 km/val., tačiau vairuotojai lekia dideliu greičiu. Mūsų gatvėje gyvena daug šeimų, kurie turi mažamečių vaikų, vaikai važinėja dviračiais. Niekam nerūpi jų saugumas“, – sakė P.Lančinskas.

Šios gatvės gyventojams atsibodo laukti, kada valdžia atsibus ir kažkas pasikeis. Jie Vaiko teisių apsaugos kontrolierei Editai Žiobienei pasiskundė, kad Kaune nesirūpinama vaikų saugumu. Šalia šios gatvės yra mokykla, todėl kiekvieną rytą gatve eina nemažai vaikų.

„Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga susidomėjo mūsų skundu ir pažadėjo viską išsiaiškinti“, – teigė J.Nevidauskas.

Aptaško praeivius

Antrojo Lietuvos prezidento Aleksandro Stulginskio vardu pavadinta gatvė neturi ne tik šaligatvių, bet ir lietaus nuotekų sistemos. Liūtis ir sniegas – štai ko labiausiai nelaukia šios gatvės gyventojai. Stipriau palijus, pėstieji tiesiogine prasme plaukia per šią gatvę, žinoma, jeigu randa bent mažą laisvą kelio lopinėlį, kuriuo galėtų praeiti.

„Kai blogi orai, mūsų gatvėje nėra kur praeiti. Nuo pravažiuojančių automobilių būni šlapias nuo galvos iki kojų. Kaimynai visais įmanomais būdais savo kiemus bando apsaugoti nuo plūstančio vandens: stato specialias tvoreles, betonuoja laiptelius“, – pasakojo šalia šios gatvės gyvenantis Algimantas Karnatka.

Žiema jau ant nosies, todėl gyventojai jaudinasi, kad nebus įmanoma net iš namų išeiti. Sniego valymo mašinos sustumia sniegą į kelkraštį, tuomet gatvė tampa tarsi tuneliu, mašinos vos gali prasilenkti.

Be to, A.Stulginskio gatvėje nuo Linkuvos g. pusės yra leidžiamas sunkiasvorių automobilių eismas.

Prieš kelis metus gatvės gyventojai kreipėsi į savivaldybės valdininkus, kad būtų pastatyti ženklai, draudžiantys važiuoti sunkiasvorėms transporto priemonėms. Tačiau savivaldybės klerkų atsakymas žmones prajuokino. Valdininkai atsakė, kad dviejų ženklų pastatymas savivaldybei kainuotų apie 600 tūkst. Lt.

Nesukviečia naujos komisijos

Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjui Pauliui Kerui A.Stulginskio gatvėje gyvenančių žmonių bėdos nebuvo naujiena. 

„Esminė šios gatvės problema – gatvėje nėra šaligatvių. Ketiname rekomenduoti Eismo saugumo komisijai, kad A.Stulginskio gatvėje būtų įrengti šaligatviai. Tačiau Kauno miesto savivaldybės vadovai dar nesuformavo naujos komisijos, todėl negalima šio klausimo svarstyti. Įrenginėjant šaligatvius, gatvėje taip pat būtų sutvarkyta ir lietaus nuotekų sistema“, – pasakojo P.Keras.

Skyriaus vedėjas prisiminė, kad policijos pareigūnų buvo paprašyta A.Stulginskio gatvėje paskaičiuoti automobilių srautus. Taip bus galima įvertinti, kiek transporto per vieną dieną pravažiuoja gatvėje.

Šaligatvių nereikia

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis gatvės gyventojams nieko gero negalėjo pasakyti: „Nei užpernai, nei pernai, nei šiemet naujų šaligatvių įrengimui Kauno miesto savivaldybės biudžete nebuvo numatyta nė vieno lito.“

A.Stulginskio g., kaip teigė vedėjas, net nėra įtraukta į Kauno miesto pėsčiųjų takų (šaligatvių) įrengimo ir remonto darbų programą 2009–2013 metams.

„Metai iš metų šiai programai nėra numatoma pinigų, todėl šaligatvius tvarkome tik tada, jeigu yra atliekama gatvės rekonstrukcija, kaip, pavyzdžiui, A.Juozapavičiaus pr., Technikumo g. Į programą yra įtraukta 170 Kauno gatvių, kuriose turėtų būti įrengti arba sutvarkyti pėsčiųjų takai. Šiems darbams reikėtų 13 mln. Lt“, – teigė A.Pakalniškis.

Gyventojai grasina streiku

A.Stulginskio gatvės gyventojams atsibodo, kad niekas negirdi jų skundų ir prašymų, todėl jie pasiryžę gatvėje suorganizuoti streiką.

„Jeigu reikės, mūsų gatvės gyventojai užblokuos gatvę, kad būtų neįmanoma pro ją pravažiuoti. Gal tuomet visi vairuotojai, kurie kiekvieną dieną važiuoja pro mūsų namus, supras, kad A.Stulginskio gatvė ne automagistralė“, – pagąsdino J.Nevidauskas.

Šios gatvės gyventojai ieško ir kitų būdų, kaip išspręsti savo problemas. A.Stulginskio gatvėje namą turi kauniečių išrinkta Seimo narė Birutė Vėsaitė. „Jeigu savivaldybės valdininkai nenori išgirsti mūsų prašymų, galbūt reikės kreiptis į Seimo narę“, – svarstė žmonės.

Dejuoja ir Aukštieji Šančiai

Visose Kauno miesto seniūnijoje yra ta pati problema – daugelis gatvių arba neturi įrengtų šaligatvių, arba jie yra avarinės būklės.

„Miesto savivaldybė seniai žadėjo įrengti šaligatvį visoje Verkių gatvėje, bet iki šiol nėra atlikta jokių darbų. Kiek man žinoma, yra rengiamas visos Verkių g. rekonstrukcijos projektas. Gauname labai daug gyventojų skundų dėl šios problemos, juos visus nukreipiame į Miesto tvarkymo skyrių. Šančių seniūnijoje yra ir daugiau gatvių, kuriose nėra šaligatvių: Prancūzų g., Skuodo g. šaligatviai avarinės būklės, žmonės eina važiuojamąja kelio dalimi“, – pasakojo Šančių seniūnas Ričardas Rusteika.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min