Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune tėvams leista pasirinkti, kiek kartų jų vaikai turėtų būti maitinami darželiuose

Į darželį vaikus vedantys tėvai nuo rudens mokės ne tik už mažylių suvalgomą maistą, bet ir už jo gaminimą.
15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr. / Valgykla
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno miesto politikai nusprendė leisti tėvams pasirinkti, kiek kartų jų atžalos turėtų būti maitinamos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose, arba visai maitinimo atsisakyti.

Penktadienį į savivaldybės tarybos posėdį susirinkę miesto politikai taip pat pritarė įsiskolinusių tėvų drausminimo priemonėms.

„Tai gal būtų paranku tėvams, kurie nedirba, neturi pajamų, bet sudarytų ir tiems vaikams galimybę be papildomų mokamų paslaugų gauti savivaldybės paslaugą, ugdymą, kuris, manome, yra pats svarbiausias“, – BNS sakė Kauno savivaldybės Švietimo skyriaus Neformaliojo švietimo poskyrio vyriausioji specialistė Audronė Bukmanaitė.

Tarybos sprendimas tėvams leis pasirinkti vaikų maitinimų skaičių, priklausomai nuo jų ikimokyklinio ir priešmokyklinio įstaigose praleidžiamo laiko.

Tarp maitinimų negalėtų būti ilgesnių nei 3,5–4 val. pertraukų, tačiau jei vaikas švietimo įstaigoje praleidžia ne ilgiau kaip 4 val. per dieną, tėvai maitinimo paslaugų galėtų atsisakyti.

Iki šiol buvo įteisinta tik 2–5 maitinimų kaina ir nebuvo nustatyta vieno maitinimo kaina, todėl tėvai privalėjo mokėti mažiausiai už du maitinimus.

Politikai taip pat apsisprendė dėl įsiskolinusių tėvų drausminimo. Sprendime numatyta, kad jei dėl nepateisinamos priežasties mokestis nesumokamas ilgiau kaip du mėnesius, švietimo įstaigos direktorius turi teisę vaiką išbraukti iš sąrašų, prieš tai raštu informavęs tėvus arba globėjus.

Mokesčio už darželį nemokės šeimos, gaunančios socialinę pašalpą.

50 proc. mokestis bus mažinamas keletu atvejų, pavyzdžiui, kai vaikas turi vieną iš tėvų, šeima augina tris ar daugiau vaikų iki 18 metų arba vyresnių, besimokančių bendrojo lavinimo mokyklose, arba tuomet, kai ikimokyklinę ar priešmokyklinę įstaigą lankantis vaikas yra kilęs iš šeimos, kurioje pajamos vienam nariui yra mažesnės nei 1,5 valstybės remiamų pajamų dydis.

Tarybos priimti sprendimai įsigalios nuo šių metų rugsėjo 1-osios.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min