Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje – paroda, skirta Kauno rajono 55-mečiui

Kauno rajono jubiliejui skirta paroda ir vienas jos rengėjų - A.Vaičius.
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Kauno rajono jubiliejui skirta paroda ir vienas jos rengėjų - A.Vaičius.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno apskrities viešosios bibliotekos lankytojai visą mėnesį turės galimybę susipažinti su Kauno rajono įkūrimo istorija ir heraldika. Kraštotyrininko Antano Vaičiaus ir bibliotekininkės Janinos Černevičienės parengtoje parodoje, kurioje eksponuojami istoriniai leidiniai, atsispindi Kauno rajono teritorijos ištakos – kaip išskaidant ir sujungiant atskiras teritorijas per penkerius metus buvo suformuotas Kauno rajonas.

1950 m. birželio 20 d. vykdant administracinę teritorinę reformą, Kauno apskrities teritorijoje buvo sudaryti 4 teritoriniai vienetai: Vilijampolės rajonas (centras Kaunas), Panemunės rajonas (centras Garliava), Vilkijos rajonas (centras Vilkijoje), Jonavos rajonas (centras Jonavoje). 1955 m. liepos 1 d. prie Vilijampolės rajono prijungtas Panemunės rajonas, ir naujai sudarytas rajonas pavadintas Kauno rajonu. Šios teritorijos ribos pasikeitė 1962 m. kovo 31 d., kai prie jos buvo prijungtas Vilkijos rajonas. Šiam dariniui paliktas Kauno rajono pavadinimas, o administracinis centras įkurtas Kauno mieste.

Naujais leidiniais parodoje pristatomas šio krašto gamtos ir kultūros paveldas, saugotinos ir lankytinos vietos. Vienoje iš eksponuojamų knygų surinkta medžiaga apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius, kurių metu svarbų vaidmenį suvaidino radijo bangų siųstuvai Sitkūnuose ir Juragiuose bei prie jų budėję Kauno rajono gyventojai.

Trečiame bibliotekos aukšte parengta paroda veiks iki gruodžio 5 d.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min