Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno įmonės raginamos tinkamai atsikratyti elektronikos atliekų

Net ir nusprendus Kaune įvesti rinkliavą už atliekų tvarkymą, tai būtų padaryta tik po pusės metų.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauniečiai raginami nemesti bet kur senų monitorių ar kitų elektroninių atliekų. Jos bus surenkamos per specialias akcijas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Balandį Kaune organizuojamos akcijos, kurių metu gyventojai ir įmonės bus raginami tinkamai atsikratyti elektronikos šiukšlių.

Atliekų perdirbėjų žiniomis, kasmet privačiose ir valstybinėse Lietuvos įmonėse bei gyventojų namuose susidaro apie 50 000 tonų elektros ir elektronikos atliekų. Atliekų tvarkytojai UAB „Žalvaris“ ragina įmones jomis atsikratyti ir skelbia socialinę ir ekologinę akciją „Sveikinkis su gamta drąsiai!“. Visą balandžio mėnesį Kauno ir kitų didžiųjų miestų gyventojai ir įmonės turės galimybę nemokamai atsikratyti elektros ir elektronikos atliekomis.

Kasmet į rinką patenka 35–40 tūkst. tonų įvairių elektros ir elektronikos prietaisų. Sugedus buitiniams prietaisams ar darbo priemonėms, Lietuvoje per metus susikaupia panašus kiekis elektronikos atliekų. Pagal Europos Sąjungos reikalavimus nuo 2008 m. kasmet Lietuva privalo surinkti ir perdirbti ne mažiau kaip 4 kg elektronikos atliekų vienam gyventojui. 2009 metais buvo surinkta ir perdirbta 9 tūkst. tonų.

„Nuolat dirbdami su įmonėmis pastebėjome, kad jose kaupiasi dideli kiekiai elektronikos atliekų – kompiuterinės ir organizacinės technikos, smulkių ir stambesnių buitinių prietaisų. Net ir nenaudojama ši įranga nuolat neigiamai veikia ne tik aplinką, bet ir žmogaus sveikatą. Pats laikas paskatinti įmones pasenusiais prietaisais atsikratyti. Juolab, kad tokio greito ir patogaus būdo priduoti nereikalingą elektroniką iki šiol privačios ir valstybinės įmonės neturėjo,“ – teigia UAB Žalvaris komercijos vadovas Sigitas Ašmonas.

Prie šios aplinkosauginės iniciatyvos UAB „Žalvaris“ ragina aktyviau prisijungti miesto įmones, nes iki šiol didžioji dalis elektronikos atliekų buvo renkama iš gyventojų. Manoma, kad įmonėse per metus galėtų susikaupti apie 1000 tonų elektronikos atliekų.

Iš kauniečių elektronikos atliekos bus surenkamos tris balandžio šeštadienius: balandžio 10, 17 ir 24 dieną. Balandžio 17-ąją „Žalvario“ darbuotojai prisijungs prie akcijos „Darom‘10” ir nenaudojamus elektros ir elektronikos prietaisus surinks iš akcijos organizatorių numatytų vietų.

Daugiau informacijos apie elektros ir elektronikos atliekų surinkimo akciją galima sužinoti UAB „Žavaris“ internetiniame tinklapyje www.zalvaris.lt, paskambinus nemokamu telefonu 8 800 00653 arba rajonų seniūnijose.

Komentarai
Šioje istorijoje Šiukšlės, „Žalvaris“, UAB
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min