Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno mariose apvirto valtis – ieškoma dviejų joje buvusių jaunuolių (atnaujinta 11.56 val.)

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienio naktį Kauno mariose apvirto valtis su trimis žmonėmis.

Penktadienio naktį Kauno mariose, ties Arlaviškių kaimu, apvirto valtis, kuria plaukė trys vyrai. Vienam jų, 21 metų jaunuoliui, pavyko išsigelbėti. Kitų tebeieškoma. Šansų, jog jie galėjo išsigelbėti, yra, tačiau mažai.

Kauno miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai pranešimą apie Kauno rajone mariose apvirtusią valtį gavo penktadienio naktį, likus kelioms minutėms iki 1 val. Kaip 15min.lt pasakojo Kauno miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovė spaudai Jovita Lapėnaitė, apie incidentą pranešę neprisistatę žmonės sakė, jog valtyje galėjo būti 2 arba 3 žmonės.

„Nuvykę į vietą gelbėtojai pamatė ant kranto savo jėgomis išplaukusį jaunuolį. 21 metų vyras buvo sąmoningas. Papasakojo, kad valtyje plaukė su dviem kitais vyrais“, – sakė pareigūnė. Pasak jos, išsigelbėjęs jaunas vyras padėjo gelbėtojams ieškoti kitų nukentėjusiųjų, tačiau naktinės paieškos buvo bevaisės. Rasta tik tuščia valtis. Nusprendę, kad naktį vyrų rasti nepavyks, gelbėtojai išvyko. Į nelaimės vietą narai grįžo penktadienį ryte.

Pasak J.Lapėnaitės, iki 10.30 val. apvirtusioje valtyje buvę du vyrai ar jų palaikai nerasti.

„Šansų, kad jie galėjo išsigelbėti, yra, tačiau mažai. Galbūt išplaukė į krantą nuošalioje teritorijoje. Dabar ne žiema, vanduo ir oras ne itin šalti“, – svarstė pareigūnė.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Alvydas Glinskis 15min.lt pasakojo, jog apklausus išsigelbėjusį jaunuolį, pasitvirtino įtarimai, kad apvirtusioje valtyje buvę vyrai brakonieriavo.

Šansų, kad jie galėjo išsigelbėti, yra, tačiau mažai. Galbūt išplaukė į krantą nuošalioje teritorijoje. Dabar ne žiema, vanduo ir oras ne itin šalti. Svarstė pareigūnė.

„Šiuo metu Kauno mariose ties ta vieta, kur įvyko nelaimė, neršia karšiai. Vyrai jų ir plaukė traukti. Kaip pasakojo išsigelbėjęs jaunuolis, valtis apvirto jiems traukiant tinklus. Matyt, nelabai patyrę buvo: paprastai viena valtimi plaukia du brakonieriai, o čia, nedidelėje, buvo net trys. Kaip ten viskas atsitiko, niekas nežino. Kaip supratau, vienas į vieną pusę, kitas – į kitą sukosi, tad valtis ir apvirto. Apklaustasis brakonierius pasakojo, kad jis išsigelbėjo, nes įsikibo į valtį. Kitiems ne taip pasisekė“, – sakė A.Glinskis. Pasak jo, anksčiau nė vienas iš trijų valtyje buvusių vyrų nebuvo patekę į Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos akiratį. „Tačiau tai nereiškia, kad jie brakonieriavo pirmą kartą“, – pastebėjo inspekcijos viršininkas.

Anot A.Glinskio, už brakonieriavimą asmeniui gresia 200-700 Lt bauda. Kokia suma gaus sumokėti išsigelbėjęs brakonierius, dar neaišku. „Dabar jis stresinėje būsenoje, todėl išleidome namo. Dar kartą į inspekciją jis turės atvykti antradienį“, – sakė A.Glinskis.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos duomenimis, per paskutinį mėnesį Kauno apskrityje sulaikyt maždaug 20 brakonieriavusių asmenų.
Didžioji dalis neleistinais žvejybos įrankiais, draudžiamu metu žuvis gauti būtent Kauno mariose. „Ta vieta, kur įvyko nelaimė kaip magnetas traukia žuvis – joms čia tinkamos sąlygos neršti. O paskui jas ateina ir brakonieriai“, – pastebėjo Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas.

Paskutiniais duomenimis, penktadienį iki vidurdienio dingę vyrai ar jų kūnai nebuvo surasti.

Kaip rašo naujienų portalas Lrytas.lt, Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai jau nustatė be žinios dingusių jaunuolių asmenybes. Pranešama, kad tai 21 metų ir 18-metis jaunuoliai, išsigelbėjusio draugai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min