Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno scenoje – orkestrinio flamenko premjera

Flamenko dainininkė C.Fernandez
Organizatorių nuotr. / Flamenko dainininkė C.Fernandez
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jonines jau baigiantys pamiršti kauniečiai kviečiami į naujus XV Pažaislio muzikos festivalio renginius. Praėjęs savaitgalis dovanojo rekordinį festivalio renginių skaičių. Nors šįkart numatyti tik du koncertai, jie ne ką įspūdingesni.

Organizatorių nuotr./Flamenko šokėja B.Cabanes
Organizatorių nuotr./Flamenko šokėja B.Cabanes

Ypatingas festivalio akcentas – pasaulinė flamenko aistrą ir klasikinės muzikos sodrumą apjungiančio projekto pasaulinė premjera. Šį projektą Kauno valstybinėje filharmonijoje bus galima išvysti net du kartus: birželio 26 dieną, šeštadienį, 18 val., ir birželio 27 dieną, sekmadienį, 18 val.

Koncerte klausytojai išgirs Andreas Maria Germeko siuitos flamenko gitarai ir orkestrui „Gėlių metas“ (Tiempo de Flores) fragmentais sukurtą projektą „Orkestrinis flamenko“ ir kitus šio austrų kompozitoriaus bei atlikėjo kūrinius. „Orkestrinis flamenko“ – ko gero pirmasis pasaulyje bandymas klasikine maniera sukurti instrumentinį koncertą, kurio pagrindas yra flamenko muzika. Šis flamenko muzikos meistro projektas buvo užsakytas Austrijos orkestro „Tonkünstlerorchester Niederösterreich“, bet šį kartą juos aplenks Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas Martyno Staškaus. Spalvingoje programoje orkestro skambesys persipins su nevaržomais flamenko ritmais, specifiniu vokalu ir gaivalingu šokiu. Greta kitų A.M.Germeko aranžuočių, siekiančių atskleisti flamenko muzikos formų ir aistrų įvairovę, skambės ir orkestro atliekami Manuelio de Falla kūriniai orkestrui.

Organizatorių nuotr./J.Santiago ir A.M.Germek
Organizatorių nuotr./J.Santiago ir A.M.Germek

A.M.Germek – austrų gitaristas, po klasikinės gitaros ir kompozicijos studijų susidomėjęs flamenko muzika. Atradęs šį muzikavimo stilių jis visa galva pasinėrė flamenko muzikos gelmėn. 1996 metais kartu su šokėja ir kastanječių virtuoze Belén Cabanes bei vokalistu José Parrondo įkūrė ansamblį „Flamenco camerata“, reguliariai koncertuojantį visoje Europoje. Koncertuoja tiek įvairių ansamblių sudėtyje, tiek kaip solistas. Aktyviai reiškiasi kompozicijos srityje, kurdamas bei aranžuodamas muziką flamenko pasirodymams.

Teatralizuotame koncerte dalyvaus čigonų kilmės flamenko vokalistė Carmen Fernández, kilusi iš Ispanijos. Ją flamenko muzika supo nuo pat vaikystės. Šiuo metu ji koncertuoja kaip solistė ir akompanuodama žymiems flamenko šokėjams įvairiose Europos šalyse bei Japonijoje.

Organizatorių nuotr./Kauno miesto simfoninis orkestras
Organizatorių nuotr./Kauno miesto simfoninis orkestras

Projekto metu mušamuosius instrumentus prakalbinsiantis José Santiago yra vienas iš populiariausių Katalonijos regiono būgnininkų. Greta jo paties kuriamų projektų, jis muzikuoja kartu su žymiais flamenko muzikos atlikėjais. Klausytojai žavisi jo laukiniu, kone pirmykščiu veržlumu ir nepaprastu muzikalumu.

Koncerto choreografijos kūrėja ir atlikėja Belén Cabanes kilusi iš Barselonos provincijos Vilanovos. Studijavo šokį Madrido konservatorijoje. Šoka kaip solistė bei kartu su įvairiais ansambliais, o jos pasirodymų geografija seniai peržengė Ispanijos ribas. Ji – viena garsiausių nūdienos šokio su kastanjetėmis virtuozių. Be to, B.Cabanes savo meninėje veikloje stengiasi suvienyti geriausius tradicinio flamenko, ispanų klasikinio ir šiuolaikinio šokio bruožus. Šių trijų stilių sąjunga puikiai atsispindi bendrame B.Cabanes ir A.M.Germeko darbe – teatralizuotoje siuitoje „Gėlių metas“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min