Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno valdžios gerumas: už lėšų švaistymą nuteistas Arvydas Butas tebevadovauja bigbendui

Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Miesto biudžeto išlaikomo Kauno bigbendo lėšų švaistymas ir dokumentų klastojimas, pasirodo, nėra kliūtis ir toliau likti atsakingose pareigose kolektyvo vadovui. Teismo sprendimas, kuriame Kauno savivaldybės koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ vadovas Arvydas Butas pripažintas kaltu, nesulaukė jokios miesto valdžios reakcijos.

Kauno apylinkės teismas spalio 17 d. pripažino A.Butą kaltu, bet atleido jį nuo baudžiamosios atskomybės. Tikėtina, kad atlaidžiai į jo prasižengimus žiūri ir Kauno savivaldybė, skirianti bei atleidžianti savo įstaigų vadovus.

Vadovu tapo jau būdamas STT akiratyje

Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ administruoja trijų Kauno kolektyvų veiklą: Kauno bigbendo, pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ ir ansamblio „Ainiai“.

Kauno tarybos sprendimu ši įstaiga savo veiklą padėjo 2012 m. Jos vadovu buvo paskirtas tuo metu Kauno bigbendui vadovavęs A.Butas, nors jau tuo metu Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo aiškintis jo veiklą iš biudžeto išlaikomame kolektyve.

Apie galimą vadovo piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi bigbendo muzikantai pirmiausia informavo Kauno savivaldybę, bet po to, nesulaukę deramos miesto valdžios reakcijos, kreipėsi į STT.

Teisme įrodyta, kad algas neteisėtai gaudavo 2 žmonės. Jiems per maždaug 8 mėnesius buvo sumokėta 14 655,77 litų.

Muzikantai priešinosi ir A.Buto paskyrimui į 2012 m. kuriamos įstaigos postą, kaltino jį kompetencijos trūkumu, aplaidžiu darbu.

Tačiau Kauno savivaldybės Švietimo valdybos direktorius Virginijus Mažeika tuo metu Kauno taryboje tvirtino, kad A.Butui nėra pareikšti įtarimai ir jis tinkamas šioms pareigoms.

Vis dėlto įtarimus A.Butui STT vėliau pareiškė, o po dvejų metų teismas pripažino kaltu. 

Iššvaistė 14,6 tūkst. litų

Bylos duomenimis, nuo 2010 m. lapkričio iki 2011 birželio miesto Kauno bigbendas pagal terminuotą sutartį mokėjo atlyginimus 4 žmonėms, neva grojusiems grupėje. Kauno bigbendo muzikantai teisme teigė įdarbintų kolegų niekada nėra matę repeticijose ir koncertuose.

Teisme įrodyta, kad algas neteisėtai gaudavo 2 žmonės. Jiems per maždaug 8 mėnesius buvo sumokėta 14 655,77 litų.

Kauno apylinkės teismo sprendime rašoma, kad įstaiga dar patyrė didelę neturtinę žalą, nes buvo pažeisti valstybės deklaruojami teisėtumo, teisingumo, skaidrumo ir lojalumo principai, iškraipytos biudžetinės įstaigos funkcijos ir veiklos principai, sumenkintas jos autoritetas ir prestižas.

"Promostar" nuotr./Kauno bigbendas

Nuo bausmės atleido

A.Butas buvo pripažintas kaltu, bet nuo bausmės atleistas. Teismas atsižvelgė į tai, kad A.Butas prisipažino nusikaltęs ir įsipareigojo dalimis grąžinti iššvaistytus pinigus iki 2018 metų.

Taip pat už A.Butą laidavo ir jo žmona. „J.B. asmeninės savybės, glaudus psichologinis ryšys su A.B., tai, jog su vyru gyvena kartu, darys teigiamą įtaką kaltinamojo A.B. elgesiui. Tai patvirtina ir J.B. darbovietės pateikta charakteristika“, – skelbiama teismo sprendime.

Vykstant teismo procesui A.Butas buvo pasirašęs pasižadėjimą neišvykti. Spalio 17 d. paslkelbtame sprendime pažymima, kad ši kardomoji priemonė naikinama įsiteisėjus sprendimui. Tačiau „Facebook“ esančiame įstaigos profilyje rašoma, kad A.Butas su ansambliu „Ainiai“ lankėsi Pietų Korėjoje rugsėjo 25 – spalio 4 dienomis.

A.Butas prisipažino nusikaltęs ir įsipareigojo dalimis grąžinti iššvaistytus pinigus iki 2018 m.

A.Butas paklaustas apie savo išvyką bylos nagrinėjimo metu, taip pat apie teismo sprendimą ir savo tolesnę perspektyvą vadovauti įstaigai, pasakė, kad nieko nekomentuos.

Lauks STT pažymos

Panašu, kad Kauno savivaldybės besąlygiškas pasitikėjimas A.Butu nesumažėjo kaip ir skiriant jį įstaigos vadovu prieš pustrečių metų. Po teismo sprendimo direktoriaus tinkamumas vadovauti savivaldybės įstaigoje nė nebuvo svarstomas. Miesto vadovai apie A.Buto teistumą sužinojo iš 15min.lt.

„Savivaldybė iki šiol nėra gavusi jokių dokumentų iš teisėsaugos institucijų dėl vadovo teistumo. Sulaukę iš jūsų tokios informacijos, artimiausiu metu užklausime STT dėl pažymos“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis.

Buvęs solistas mato neūkišką veiklą

Apie 20 metų buvęs Kauno bigbendo solistas Vytautas Petrušonis mato ir daugiau įstaigos „Kauno santaka“ veiklos bėdų. Jis teigė, kad Kauno bigbendas komerciniuose renginiuose koncertuoja tik už simbolinį mokestį.

„Mano žiniomis, Kauno „Žalgirio“ arenoje „Kauno santaka“ koncertą suorganizuoja taip, kad Kauno bigbendas už koncertą gauna tik 3 000 litų, kai galėtų uždirbti mažiausiai 100 000 litų, o gal ir daugiau. Bigbendas kviečiamas groti su garsiais scenos atlikėjais, žiūrovai perka brangius bilietus, o pajamų nėra. Man kaip artistui ir verslininkui tai nesuvokiama“, – stebėjosi V.Petrušonis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vytautas Petrušonis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vytautas Petrušonis

Solistas taip pat pastebi, kad „Kauno santaka“ samdo tarpininkus rengiant koncertus, kurie nusigriebia visą grietinėlę.

„Neabejoju, kad „Kauno santakos“ vadybininkai gali koncertus organizuoti patys, be tarpininkų. Jei jie negali arba nenori patys to daryti, būtų pateisinamas savivaldybės sprendimas priimti į darbą net ir kelis koncertų organizatorius, nes papildomos išlaidos dėl jų darbo užmokesčio visiškai pasiteisintų. Savivaldybė uždirbtų mažiausiai 30 kartų daugiau už vieną Kauno bigbendo koncertą negu dabar“, – įsitikinęs V.Petrušonis.

Rimto paaiškinimo nesulaukė

V.Petrušonis rodė Kauno savivaldybės atsakymus į jo klausimus, kodėl miesto valdžia atsisako galimų pajamų. Solistas atsakymus pavadino neargumentuotais ir net absurdiškais.

„Įstaigoje teikiamų paslaugų kaina nustatoma vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės tarybos patvirtintais teikiamų paslaugų įkainiais, atsižvelgiant į koncertinės programos sudėtingumą, atlikėjų ir solistų skaičių, koncerto vietą, konkreti paslaugos kaina nustatoma Įstaigos vadovo įsakymu. Už paslaugą sumokama pagal sutartį ir pateiktą sąskaitą. Jeigu nesutinkate su Kauno miesto savivaldybės administracijos sprendimu, galite jį skųsti Lietuvos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka“, – tokį atsakymą V.Petrušoniui parengė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Jučas.


 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min