Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno valdžios krizė: braižomi konservatorių ir socialdemokratų sąjungos eskizai

Konservatoriai
Konservatoriai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Netrukus Kaune gali susiformuoti naujas valdančiųjų partijų junginys, kurio stuburą sudarytų konservatoriai ir su kitais dabartinės koalicijos „Už Kauną“ partneriais vis labiau nesutariantys socialdemokratai.

Penktadienį Kauno konservatorių lyderis Andrius Kupčinskas, šios partijos miesto tarybos nariai Vygantas Gudėnas ir Gintarė Skaistė surengė spaudos konferenciją, kurioje aptarė dabartinės koalicijos krizę, analizavo jos klaidas ir kalbėjo apie galimybę perdėlioti valdančiųjų jėgų santykį Kaune.

„Mes matome, jog šešių partijų atstovams sunkiai sekasi susitarti tarpusavyje, suderinti sunkiai suderinamus interesus. Dėl to kenčia miestas, nes stringa svarbūs ūkio, infrastruktūros plėtros darbai“ – sakė buvęs meras, Kauno konservatorių lyderis Andrius Kupčinskas.

Jis pripažino, jog konservatoriai jau praėjusią savaitę Kauno socialdemokratams nusiuntė pasiūlymą pradėti derybas ir sudaryti naują koaliciją.

A.Kupčinskas ir G.Skaistė kaip Kauno valdžios krizės požymį nurodė ketvirtadienį vykusio miesto tarybos posėdžio rezultatus.

Posėdžio metu socialdemokratai kai kuriais klausimais (pavyzdžiui, dėl lėšų paskirstymo sportui remti) balsavo kitaip, nei dauguma koalicijos narių).Kauno miesto vicemeras, Kęstutis Kriščiūnas kritikavo merą Rimantą Mikaitį, administracijos direktorių Antaną Navakauską (kuris yra socialdemokratas), kad neskiriama dėmesio gatvėms tvarkyti.

Penktadienį vykusios spaudos konferencijos metu V.Gudėnas (administracijos direktorius ankstesnėje savivaldybės kadencijoje) kritikavo, jo žodžiais tariant, neryžtingą administraciją.

„Dabartinė valdančioji koalicija žadėjo sutvarkyti gatves, bet matome, kad vienas šaligatvio bortelis remontuojamas mėnesį. Mus spauda ir opozicija pliekdavo dėl nenušluotų lapų, dabar pažiūrėkime, lapai nukloję gatves ir šaligatvius, žmonės ir mašinos slidinėja“, – tvirtino V.Gudėnas. 

Daugiausia, šešis mandatus turintys socialdemokratai šią savaitę viešai pareiškė esantys nepatenkinti darbu šešių frakcijų koalicijoje. Frakcijos seniūnas Gintautas Labanauskas apgailestavo, kad socialdemokratai negali įgyvendinti savo programinių nuostatų, neturėdami pakankamai įtakos savivaldybės valdomose komunalinių paslaugų įmonėse.

„Mes rinkėjams žadėjome, kad nebrangs vanduo, šiluma, kad už šiukšlių išvežimą bus mokama pagal buto gyventojų skaičių, o ne pagal kvadratūrą. Deja, koalicijos partnerių veiksmai trukdo įgyvendinti šias nuostatas“ – šią savaitę spaudos konferencijoje teigė G.Labanauskas.

Valdančiosios Kauno koalicijos krizė kilo prieš dvi savaites, kai socialdemokratai pabandė nušalinti nuo pareigų ilgametį „Kauno vandenų“ direktorių Vilių Buroką ir pakeisti jį savo partijos kandidatu. Kiti koalicijos nariai pasipriešino šiam žingsniui. Nesutarimų kilo ir socdemų partijos viduje, politikų sumanymo nepalaikė administracijos direktorius A.Navakauskas.    

„15min.lt“ žiniomis, šiandien, rugsėjo 30 dieną vyksta konservatorių ir socialdemokratų derybos, kurių metu bandoma susitarti dėl naujos koalicijos.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min