Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelionė į Izraelį – už farmacininkų pinigus

Medikas
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Medikas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusią savaitę gausus būrys šeimos gydytojų, paremti uždarosios akcinės bendrovės „Actavis Baltics“, pakėlė sparnus į Izraelį. Čia jie praleis savaitę. Į Tel Avivą išskrido šeimos gydytojai iš Panevėžio, Utenos, Klaipėdos, Vilniaus apskrityse esančių gydymo įstaigų, rašo „Lietuvos rytas“.

Poilsinė išvyka į Izraelį – ne pirmoji, kuria medikus pamalonino „Actavis Baltics“. Praėjusią vasarą psichiatrijos specialistams ir jų šeimos nariams ši bendrovė surengė turistinę kelionę po Islandiją.

Viešosios įstaigos Klaipėdos sveikatos priežiūros centro direktorė Loreta Jankauskienė teigė nežinanti, kiek jai pavaldžių medikų („Lietuvos ryto“ žiniomis, penki) išvyko į Izraelį: „Mūsų centre dirba per 70 šeimos gydytojų. Jie tarpusavyje sutaria, kuris kada atostogaus. Per savo atostogas jie gali daryti ką tik nori. Ir į konferencijas jie važiuoja atostogų sąskaita, jei į jas nesiunčia gydymo įstaiga.“

Apie išvykas, kurias finansuoja farmacijos bendrovės, medikai darbdaviams paprastai nepraneša, nors, anot L.Jankauskienės, šitokia informacija praverstų.

Kiek šeimos gydytojų, parėmus „Actavis Baltics“, išskrido į Izraelį? Iš kokių gydymo įstaigų? Koks kelionės tikslas? Į šiuos „Lietuvos ryto“ pateiktus klausimus minėtos farmacijos bendrovės atstovai neskubėjo atsakyti.

Pagaliau trečiadienį „Actavis Baltics“ direktorė Giedrė Bieliauskaitė pateikė atsakymą: „Tokio pobūdžio informacija, kurios teiraujatės, yra viešai prieinama. Nes ši informacija yra teikiama Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) Farmacijos įstatymo nustatyta tvarka.“

Tačiau jokių duomenų VVKT interneto tinklalapyje apie šią kelionę nebuvo.

„Ir negali būti. Nes tokio pobūdžio informacija nėra viešai prieinama. Ji neskelbiama internete“, – tikino VVKT atstovė Ramunė Visockytė.

Ataskaitą apie išlaidas, skirtas renginiams ir juose dalyvavusiems specialistams, farmacijos įmonės pateikia kartą per metus. Už šių metų renginius jos turės atsiskaityti iki 2011-ųjų vasario 1 dienos.

Konferencijose dalyvavusių gydytojų pavardės yra skelbiamos ir Vaistų rinkodaros etikos kodekso pažeidimų nagrinėjimo komisijos interneto tinklalapyje. Tai turi būti padaryta per mėnesį po renginio.

Komentarai
Šioje istorijoje Farmacija, Pinigai, Izraelis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min