Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiemams valyti pasitelks ir bedarbius

Kiemuose burzgia technika, tačiau darbą apsunkina stovintys automobiliai.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Kiemuose burzgia technika, tačiau darbą apsunkina stovintys automobiliai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto savivaldybėje vėl rinkosi namų administratoriai – tai jau antras susitikimas, kuriame jiems teko pasiaiškinti miesto vadovams ir kitiems valdininkams, kodėl daugiabučių kiemai tebėra neišvažiuojami.

Lyg atgaiva namų administratoriams tapo žinia, kad nuo šiandien pradeda veikti viešųjų darbų programa ir bus galima pasamdyti daugiau kiemų valytojų.

„Drąsiai galiu sakyti, kad dėl gatvių valymo didesnių problemų nebeturime, galime būti pavyzdys Lietuvoje, liko nenuvalytos tik mažesnės gatvelės. Kiemuose po praėjusio mūsų susitikimo buvo pradėti valyti šaligatviai. Praėjusią ir šią savaitę sulaukėme lavinos skambučių, kad kiemai neišvažiuojami“, – teigė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Ji tvirtino, kad kai kuriems namų administratoriams skirtos baudos, tačiau jos negelbsti – kiemai dėl nuobaudų švaresni netaps. Vakar skyriaus specialistai patikrino kai kurių daugiabučių kiemus ir džiaugėsi daugelyje jų išgirdę burzgiančią techniką.

Dirba nuostolingai

Uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius teigė suprantantis namų administratorius, kurie tikėjosi, kad ši žiema neįsismarkaus ir pakaks tik parinkti šiukšles, tačiau klimatas iškrėtė pokštą. Meras apgailestavo, kad iki šiol neveikė viešųjų darbų programa. Tačiau vakar savivaldybės atstovai pranešė, kad jau šiandien namų administratoriai gali kreiptis tikėdamiesi gauti lėšų viešiesiems darbams. Numatyta, kad savivaldybė ir darbo birža skirs po 354 tūkst. Lt, taigi iš viso per 700 tūkst. Lt. Už šias lėšas namų administratoriai galės pasisamdyti papildomų pajėgų.


Praėjusią ir šią savaitę sulaukėme lavinos skambučių, kad kiemai neišvažiuojami, – sakė I.Šakalienė.
Namus administruojančios bendrovės „City service“ regiono vadovas Mindaugas Genys teigė, kad už gautas lėšas galės komandą papildyti 12-a darbuotojų. „Darbų kokybė bus geresnė“, – apie kiemų valymą sakė M.Genys.

Jis pasakojo, kad šiuo metu samdydami techniką namų administratoriai kasdien patiria 800 Lt nuostolį. Kai kurios namų valdos visai teritorijai valyti per dieną gauna 1 200 Lt, iš kurių reikia mokėti atlygį, nuomoti techniką, pirkti smėlį, druską.

„Niekas nesitikėjo, kad bus tokia žiema. Tačiau mes dar gruodį per derybas savivaldybės atstovams sakėme, kad sumažinus lėšas penkis kartus negalėsime 100 procentų užtikrinti darbų kokybės. Gyventojai nėra kalti, tačiau tikimės ir savivaldybės supratimo“, – sakė jis ir apgailestavo, kad vasarą savivaldybei neradus lėšų namų administratoriams teko nemokamai šienauti kiemus, o dabar nuostolingai juos valyti.

Komentarai
Temos Bedarbis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min