Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda spaudos veidrodyje: Kur klaipėdiečiams slėptis nuo karo?

Klaipėdiečiai sekmadienį leido pajūryje
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdiečiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Publikacijų temas pajūrio spaudoje diktuoja Rusijos agresija Ukrainoje. Spauda svarsto, ką tektų daryti klaipėdiečiams, jei karas pasiektų ir Lietuvą. Aktualus Klaipėdos žiniasklaidoje išlieka ir tiltų klausimas. Dažni priekaištai, kad Klaipėdoje tiltų – per mažai, peraugo į svarstymus, kad uostamiestyje jų gal net per daug. Kuriami planai, kaip panaudoti po Pilies tilto remonto atliksiantį surenkamą pėsčiųjų ir dviračių tiltelį.

Dienraštis „Vakarų ekspresas“ svarsto, kur kilus karui tektų slėptis klaipėdiečiams. Manoma, kad užklupus negandoms prieglobstį specialiose patalpose rastų tik trečdalis Klaipėdos gyventojų. Pareigūnai sudarė Klaipėdos kolektyvinės apsaugos statinių sąrašą. Jame – 31 pastatas. Įprastai tai – švietimo įstaigos. O štai į  specialias slėptuves paprasti miestiečiai neprisibelstų.

Pareigūnai  sudarė Klaipėdos kolektyvinės apsaugos statinių sąrašą. Jame – 31 pastatas. Įprastai tai – švietimo įstaigos.

„Gyventojams slėptuvių nebuvo ir nėra – tos, kurios įrengtos, skirtos vadovaujantiems asmenims. 2008 m, įvertinus to meto grėsmes, Vyriausybė nutarė, kad toliau turėti šiuos statinius neracionalu.

Gyventojams slėptuvės organizuojamos kolektyvinės apsaugos statiniuose, kuriuose, iškilus poreikiui, būtų galima laikinai užtikrinti būtiniausias gyvenimo sąlygas žmonėms: pavyzdžiui, šilumos ar vandens tiekimą“, – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos valdybos viršininko pareigas laikinai einantį Ernestą Trunovą cituoja „Vakarų ekspresas“.

Dienraštis „Klaipėda“ domisi, kaip gali būti panaudotas surenkamas pėsčiųjų ir dviračių tiltas, laikinam pastatytas, kol vyksta Pilies tilto remonto darbai. Iki didžiųjų metų švenčių tilto remontas turi būti baigtas. Tuomet bus atšauktas ir eismo draudimas juo.

Svastoma po Pilies tilto remonto atlikusį medinį tiltelį perkelti prie Jono kalnelio.

Laikinai nutiestas medinis tiltas bus nebereikalingas, tačiau kainavo jis teik, kad sudėti jo dalis į sandėlį, atsakingiems pareigūnams atrodo nepraktiška.

Už medinį tiltelį sumokėta apie 500 tūkst. litų. Kad pinigai nenueitų perniek, įrenginį svarstoma tiesiog perkelti. Realiausiai, kad Danės upės krantus jis galėtų sujungti ties Jono kalneliu.

„Vietai turi pritarti kultūros paveldo sergėtojai, aplinkosaugininkai. Reikia išsiaiškinti, ar šioje vietoje statinys netrukdytų laivybai. Jei nepavyks visko suderinti, ieškosime kitos erdvės“, – „Klaipėdai“ pasakojo Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min