Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečiai raginami neduoti išmaldos elgetoms

Kai kuriems bėdžiams, pasak akcijos organizatorių, elgetavimas - gyvenimo būdas.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Kai kuriems bėdžiams, pasak akcijos organizatorių, elgetavimas - gyvenimo būdas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Klaipėdoje, prie Biržos tilto lietus nesutrukdė susirinkti VšĮ „Pridėtinės vertės mokėtojai“ savanoriams. Šie praeiviams dalino akcijos „Pagalba yra, kreipkis...“ lankstinukus apie tai, kad vietoj išmaldos bėdžiams, kurie neretai gautus pinigus išleidžia svaigalams, verčiau būtų remti organizacijas, padedančias skurstantiems.

2010-ieji Europos Sąjungos šalyse paskelbti Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metais. Klaipėdoje šios iniciatyvos partneriais tapo VšĮ „Pridėtinės vertės mokėtojai“, surengę akciją miesto centre.

Akcijos organizatoriai ragino klaipėdiečius atkreipti dėmesį, kad dažnai išmaldos prašantys asmenys ne visada yra tikrieji skurdžiai ar benamiai ir už gautą išmaldą įsigyja alkoholinių gėrimų, narkotikų ar tenkina kitas savo ydas. Neretai, pasak akcijos sumanytojų, išmaldos prašantieji netgi  tampa agresyvūs, o kai kuriems tai – savotiškas verslas.

Idėją savanoriai įgyvendino vizualiai: persirengęs ir mėlynes paakiuose išsipaišęs bei kitaip nesigrimavęs vienas iš akcijos dalyvių prisėdo ant šaligatvio, kaip tai daro daugelis išmaldos prašančiųjų, o už jo kabojęs plakatas skelbė: „Elgetavimas – tai gyvenimo būdas, o ne skurdas“.

Kiti savanoriai dalino lankstinukus, kuriuose vietoj pinigų išmaldos prašantiems, klaipėdiečiai buvo raginami įvairia, ne tik finansine, pagalba prisidėti prie organizacijų Klaipėdos mieste, kurios rūpinasi neturtingų, socialinėje atskirtyje esančių žmonių gerove, paremti maisto produktais, drabužiais, daiktais. Miestiečiai taip pat buvo kviečiami nelikti abejingi ir nukreipti skurstančiuosius, kad šiems būtų suteikta reikiama pagalba, į organizacijas: „Maisto bankas“, „Caritas“, Raudonasis Kryžius, „Pagalba daiktais“, „Pagalba šeimai“.

Lankstinukuose, pakliuvusiuose į pačių varguolių rankas, nurodyta informacija, kur jiems kreiptis ir ieškoti psichologinės ir materialinės paramos.

Akcijos organizatoriai atkreipia dėmesį, kad beveik 84 milijonai europiečių gyvena ties skurdo riba, dėl ko jie jaučiasi nesaugūs ir neturi galimybės pasinaudoti tomis gėrybėmis, kurios daugeliui žmonių yra kasdienės ir savaime suprantamos.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min