Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje – fotografijos Maestro darbai

1939 m. padaryta P.Karpavičiaus fotografija „Vėjas“.
1939 m. padaryta P.Karpavičiaus fotografija „Vėjas“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos dailės parodų rūmuose ketvirtadienį atidaroma paroda „Maestro Povilas Karpavičius (1909–1986)“, skirta žymaus fotografo 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Ekspozicijoje pristatoma Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkiniuose saugomos XX a. II pusės P.Karpavičiaus darytos unikalios, laiką pralenkusios fotografijos bei dokumentinė medžiaga.
Tai pirmoji paroda, kurioje išsamiai pateikiama fotografijos technikų specialisto, išradėjo ir fotomeno propaguotojo, vieno iš pirmųjų spalvotosios fotografijos pradininkų Lietuvoje, lietuviškų fotografijos vadovėlių autoriaus ir pedagogo P.Karpavičiaus kūryba, dokumentinė medžiaga.

Pralenkė laiką

Tai, kas dabar gana lengvai pasiekiama naudojant kompiuterinę techniką, P.Karpavičius jau XX a. II pusėje sukūrė sunkiai dirbdamas laboratorijoje. Tai gerai liudija, kad maestro savo darbais aplenkė laiką.

Pernai sukomplektuota iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus fondo rinkinių ir pirmą kartą visuomenei Šiauliuose pristatyta retrospektyvinė fotografijų paroda sulaukė teigiamų atgarsių bei susidomėjimo ne tik iš visuomenės, regioninės žiniasklaidos, bet ir iš Europos naujienų televizijos „Euronews“.

P.Karpavičiaus paroda įvardyta kaip viena iš dviejų įdomiausių šiuo metu Lietuvoje surengtų ekspozicijų ir vienintelė lietuvio autoriaus. Parengtas reportažas patvirtino faktą, kad P.Karpavičiaus palikimu domimasi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Įvairių technikų rinkinys

Fotografijų parodoje lankytojai gali išvysti vienus iš pirmųjų P.Karpavičiaus tarpukario laikotarpio darbų, kurie pelnė apdovanojimus įvairiuose fotokonkursuose. Fotomeno gerbėjai turi progą susipažinti su ryškiausia eksperimentinių fotografikos darbų kolekcija, sudarančia didžiausią muziejuje saugomo fotografo palikimo dalį – fotografijomis, sukurtomis izohelijos, izopolichromijos, „S“ efekto, heteroreljefo, pseudosoliarizacijos, vizualinės fikcijos, Perzono metodu ir kitomis technikomis, išsamiai su pavyzdžiais aprašytomis fotografo knygose – pirmajame lietuviškame pokario fotografijos vadovėlyje „Spalvotosios fotografijos praktika“ ir „Fotografijos vadovas“.

Parodoje lankytojams pristatomi dokumentai bei spaudiniai iš P.Karpavičiaus archyvo, išsamiai atspindintys įvairiapusę kūrybinę, darbinę ir visuomeninę autoriaus veiklą.

Paroda atidaroma ketvirtadienį, 17 val. Klaipėdos dailės parodų rūmuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min