Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje lankėsi kultūros ministras A.Gelūnas

Kultūros ministras Arūnas Gelūnas Klaipėdoje svečiavosi keturias dienas.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Kultūros ministras Arūnas Gelūnas Klaipėdoje svečiavosi keturias dienas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jūros šventės savaitgalį iki pirmadienio Klaipėdoje svečiavosi naujasis kultūros ministras Arūnas Gelūnas. Kaip sakė ministras, jam norėjosi savomis akimis pamatyti kultūros objektų situaciją Vakarų Lietuvoje.

A.Gelūnas penktadienį atvyko į Klaipėdą, o šeštadienį aplankė Kuršių neriją bei susitiko su paminklosaugininkais, vyko į Lietuvos jūrų muziejų ir delfinariumą. Ten jis aptarė galimas plėtros perspektyvas. Ministras ypač negailėjo teigiamų atsiliepimų apie muziejaus veiklą bei įžvelgė delfinų terapijos neabejotiną naudą, grožėjosi kriauklių ekspozicija. 

Apžiūrėjo rekonstruojamą teatrą

Pirmadienį ministras norėjo aplankyti karščiausias uostamiesčio vietas: rekonstruojamą Klaipėdos dramos teatrą, Klaipėdos muzikinio teatro pastatą.  A.Gelūnas dar ketino apsilankyti modernizuotoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje, Klaipėdos koncertų salėje, piliavietėje, P.Domšaičio galerijoje. Pask ministro, jaučiama stipri savivaldybės parama kultūros sričiai.

Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius atkreipė svečio dėmesį itin opią uostamiesčio problemą – dviejų teatrų likimą. Meras kalbėjo besitikintis, kad finansavimas Dramos teatro darbams atlikti nenutrūks ir tai netaps dešimtmečio statybomis. Pasak jo, rekonstrukcijos darbai yra gerokai įsibėgėję ir šiuo metu buvusioje žiūrovų salėje yra apytikriai penkių metrų skylė, kurioje dirba ekskavatoriai.

I.Ozturhan/15min.lt nuotr./Rekonstruojamo Dramos teatro vidus.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr./Rekonstruojamo Dramos teatro vidus.

Tuo įsitikinti progą turėjo ir kultūros ministras. Lankydamasis teatre, jis domėjosi archeologinių kasinėjimų bei tyrimų eiga, finansavimu.

Diskutavo dėl Muzikinio teatro perspektyvų

Miesto meras, kalbėdamasis su ministru, pastebėjo, kad Muzikinio teatro padėtis iki šiol buvo svarstoma biurokratų lygiu – popieriuje dėstant naujo pastato svarbą miestui, jo sklypo vietą, bei finansavimą.

Pasak jo, tikimasi aiškių pamąstymų dėl šio teatro ateities ir realių sprendimų, kad visiems būtų aišku, ar turės Klaipėda muzikinį teatrą ir kada. Vienas iš sprendimų būtų įtraukti objektą į nacionalinės svarbos kultūros objektų sąrašą ir tokiu būdu gauti Europos Sąjungos fondų paramą pagal 2014–2021 metų programą.  Be to, pasak mero, dėl sklypo vietos reikėtų diskutuoti su miesto architektų bendruomene.

Tiek ministras A.Gelūnas, tiek miesto meras sutiko, kad parduoti Muzikinio teatro pastatą ir taip gauti dalį lėšų naujojo statyboms nebūtų tikslinga esant dabartinėms nekilnojamojo turto kainoms. Ministerija lėšų tokiam objektui visiškai finansuoti neturi, nes preliminariai, pasak A.Gelūno, jis gali kainuoti 60–100 mln. litų. „Netikslinga dalinti po litą visiems, dėmesį geriau koncentruoti į stambius objektus“, – apie kultūros objektų rekonstravimo biudžetą kalbėjo A.Gelūnas. Pasak jo, Dramos teatras – vienas iš tokių objektų. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min