Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos kelių valytojams darbus apsunkina stiprus vėjas

Parduotuvių darbuotojai ryte kasė praėjimus užgriuvusį sniegą.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Parduotuvių darbuotojai ryte kasė šaligatvius užgriuvusį sniegą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį vakare uostamiestyje ėmė stipriai snigti ir pustyti. Kelius mieste prižiūrinčios bendrovės „Specialus autotransportas“ atstovai teigia, kad automobiliai nesustodami barstė ir valė gatves. Naktį Klaipėdoje dirbo 19-a, o ketvirtadienį – 20 transporto priemonių.

„Prognozuotas ciklonas atslinko į pajūrį atsinešdamas gausų sniegą ir pūgą. Situaciją apsunkino stiprus vėjas, kuris suneša sniegą į gausias sankaupas. Patariame gyventojams nuolat stebėti ir klausytis orų prognozių bei būti ypač atsargiems keliuose“,  – teigė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klaipėdos skyriaus meteorologė Monika Noreikaitė. 

Per naktį uostamiestyje prisnigo ir pripustė vietomis net iki 25 centimetrų. Iki ryto miesto gatvėse buvo išberta apie 40 tonų druskos.

„Klaipėdoje be paliovos sninga ir pusto, tad dirbame nesustodami. Svarbiausius kelius valėme jau aštuonis kartus. Vakarop imsimės ir šalutinių gatvių. Viliamės bent porą kartų per parą jas nuvalyti ir pabarstyti“, – pasakojo „Specialaus autotransporto“ logistikos direktorius Rimantas Strakšys.

J.Andriejauskaitės nuotr./Sniegas apklojo atliekų rūaiavimui skirtus konteinerius.
J.Andriejauskaitės nuotr./Sniegas apklojo atliekoms rūšiuoti skirtus konteinerius.

Lietuvos automobilių kelių direkcija įspėja gyventojus dėl sudėtingų eismo sąlygų pajūryje ir ragina būti atsargiems keliuose, nes užtikrinti geras eismo sąlygas užklupus tokiam orui kelius prižiūrinčioms kompanijoms sunku. 

„Ištisai sninga ir pusto, o dar buvo prasidėjusi vietomis lijundra, kuri kelius paverčia dar ir slidžiais. Tokioje situacijoje kelius prižiūrinčioms kompanijoms ypač sunku dirbti ir negalima tikėtis, kad jie staiga visus kelius pabarstys ir nuvalys. Gyventojai patys turi įvertinti situaciją, laikytis saugumo, juo labiau kad dėl pūgos kai kuriose vietose matomumas itin mažas“,  – pasakojo Kelių priežiūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Jonas Piskarskas.  

Naktį uostamiestyje po poros dienų šalčio, siekusio 22 laipsnius, temperatūta pakilo iki 12 laipsnių. Įsidienojus mieste atšilo iki 6 laipsnių žemiau nulio, tačiau nesiliaujanti pūga, gausūs krituliai verčia „Specialaus autotransporto“ automobilius dirbti nesustojant visą parą.

„Šiuo metu pagrindinėse gatvėse eismo sąlygos yra normalios, keliai išvažiuojami. Sudėtingesnė situacija dėl suplukto sniego yra šalutinėse gatvėse ir kiemuose. Sinoptikai žada, kad po nakties turėtų nustoti pūstyti, bet mes tikimės, jog ir iki tol užtikrinsime geresnes eismo sąlygas mažesnėse gatvėse“, –  teigė „Specialaus autotransporto“ logistikos direktorius.

Anot sinoptikų, pajūryje šią naktį temperatūra ims kristi. Dieną ir naktį sniegas bei pūga nesitrauks, tačiau ryte pūga baigsis. Kritulių neturėtų būti Klaipėdoje tik sekmadienį. Dėl gausaus sniego ir pūgos susidarius ypatingai siituacijai keliuose „Specialus autotransportas“ intensyvaus darbo visą parą stabdyti ar pajėgų mažinti nežada. Transporto  priemonės gatves nuolat valo ir barsto. 

Ratuotiems eismo dalyviams rekomenduojama laikytis saugaus greičio ir atstumo, vengti staigiai stabdyti. Esant galimybei, naudotis viešuoju transportu. 

J.Andriejauskaitės nuotr./Kalnai sniego.
J.Andriejauskaitės nuotr./Kalnai sniego.

 

J.Andriejauskaitės nuotr./Sniegas netrukdo minti pedalus.
J.Andriejauskaitės nuotr./Sniegas netrukdo minti pedalus.

 

J.Andriejauskaitės nuotr./Snieguotos Klaipėdos gatvės.
J.Andriejauskaitės nuotr./Snieguotos Klaipėdos gatvės.

 

Komentarai
Temos Vėjas, Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min