Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos miesto savivaldybės sprendimas imti paskolą apskųstas prokurorams

Kai kuriems tarybos nariams įtarimų kelia smarkiai išaugusi arenos statybų kaina.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Kai kuriems tarybos nariams įtarimų kelia smarkiai išaugusi arenos statybų kaina.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Uostamiesčio savivaldybės sprendimas imti ilgalaikę paskolą investiciniams projektams finansuoti tebekursto aistras. Prieš savaitę po merijos langais surengtas piketas, o penktadienį apie neva slaptus valdininkų kėslus prabilo tarybos opozicija.

Politikai kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą ir prokurorus dėl to, kad savivaldybės administracija 7 mln. Lt paskolą žada naudoti ne kelioms dešimtims projektų, kaip buvo skelbiama anksčiau, bet vieninteliam – „Švyturio“ arenai.

Administracijos siūlymui imti ilgalaikę paskolą praėjusį mėnesį pritarė savivaldybės taryba. Tačiau kai kurie politikai pasijuto apgauti. Jų teigimu, jeigu apie tikrąją paskolos paskirtį būtų buvę žinoma iki balsavimo, jie būtų pareikalavę ištirti, kodėl taip pabrango pradinė „Švyturio arenos“ statybų kaina. Todėl jie prašo atsakingų institucijų išsiaiškinti, ar šioje paskolos istorijoje nebuvo pažeisti įstatymai. Jei taip nutiko, reikalaujama patraukti kaltus asmenis atsakomybėn, pašalinti pažeidimų pasekmes ir sustabdyti savivaldybės tarybos priimtą sprendimą.

Politikų kreipimasis taip pat adresuotas Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje tarnybai, Viešųjų pirkimų tarnybai, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai.
Administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės teigimu, toks opozicijos žingsnis tėra politikavimas, jis parodo ir politikų kompetencijos stygių. 
„Paskola imama investiciniams projektams, tačiau jie negali būti finansuojami be atskiro tarybos sprendimo. Taigi politikai turės priimti dar vieną sprendimą, kai paskola jau bus paimta. Tada taryba spręs, kam tuos skolintus pinigus skirti. Jeigu jie nesuvokia, ką veikia taryboje ir kaip priimami sprendimai, tai ne mūsų bėda, o jų pačių“, – kalbėjo J.Simonavičiūtė.

Pareiškimą išplatinęs TS-LKD frakcijos pirmininkas Arūnas Barbšys paprašė klausimą dėl paskolos ėmimo pristatyti šios savaitės Kontrolės komiteto posėdyje, tačiau J.Simonavičiūtė paprašė klausimos pristatymą atidėti savaitei, nes šiuo metu atostogauja už arenos statybos projektą atsakingas savivaldybės specialistas.

Visos sutartys rangovais pasirašytos, tačiau Lietuvos verslo paramos agentūra, administruojanti europinę paramą, šiuo metu tikrina šias sutartis. Po kelių savaičių paaiškės, kokia suma bus skirta iš ES fondų, o kurią dalį rangovams teks apmokėti savivaldybės biudžeto lėšomis.

Savivaldybė arenos statytojams dar liko skolinga 17 mln. Lt.  Didžiąją dalį ilgalaikės 7 mln. Lt paskolos ir ketinama skirti šiai skolai padengti, tačiau konkreti suma kol kas nėra aiški. Likusi paskolos dalis bus skirta kitiems investiciniams projektams finansuoti.

Komentarai
Temos sprendimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min