Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Klaipėdos nafta“ stiprina bendradarbiavimą su Baltarusijos naftos kompanija

Bendrovė „Klaipėdos nafta“ stiprina bendradarbiavimą su Baltarusijos naftos kompanija.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Bendrovė „Klaipėdos nafta“ stiprina bendradarbiavimą su Baltarusijos naftos kompanija.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Klaipėdos nafta“ ir Baltarusijos naftos kompanijos ekspeditorius UAB „Transchem“ pasirašė sutartį dėl Baltarusijos naftos perdirbimo įmonių OAO „Mozyr NPZ“ ir OAO „Naftan“ pagaminto mazuto perkrovos 2012 metais.

„Ši sutartis – tai ilgalaikio ir dėsningo „Klaipėdos naftos“ bendradarbiavimo su Baltarusijos naftos perdirbėjais rezultatas. Dėl pastarosios sutarties specialistų komanda vykdė derybos procesus visus metus, ir derybų rezultatas leido bendrovei praktiškai baigti užpildyti sutarčių portfelį 2012 metų sezonui“, – apie naują pasirašytą sutartį sakė AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Anot R.Masiulio, pasirašyta sutartis jau tapo istorine, kadangi savo apimtimi bei abipusiais įsipareigojimais yra didžiausia sutartis „Klaipėdos naftos“ veiklos istorijoje (nevertinant naftos produktų perkrovos sutarties su „Orlen Lietuva“). Sutartis su UAB „Transchema“ sudaryta vienų metų laikotarpiui bei šios sutarties rėmuose „Klaipėdos nafta“ perkraus apie 2,5 mln. tonų Baltarusijos naftos perdirbimo įmonių mazuto. Sutartis su „Klaipėdos nafta“ leis Baltarusijos naftos perdirbėjams vystyti naftos produktų pardavimo FOB Klaipėda sąlygomis programą.

„Šį bendradarbiavimą stengsimės tęsti ir ateityje, užtikrinant ne tik Baltarusijos naftos produktų gamintojų pagamintų tamsių naftos produktų krovą Klaipėdoje, bet ateityje vystant šviesių naftos produktų (benzino, dyzelino) eksportą per „Klaipėdos naftos“ terminalą“, – apie perspektyvas kalbėjo R.Masiulis.

2010–2011 metų sezonui įmonė buvo sudariusi sutartį su UAB „Transchema“ dėl 720 tūkst. t mazuto perkrovos, ir šios sutarties pagrindu „Baltarusijos naftos kompanija“ buvo sudariusi naftos produktų pardavimo sutartį su kompanija „Shell“ FOB Klaipėda sąlygomis.

„Klaipėdos nafta“ su UAB „Transchema“, kuri yra generalinis BNK kompanijos ekspeditorius Lietuvoje, ir Baltarusijos naftos perdirbėjais bendradarbiauja daugiau kaip 4 metus, perkraunant vienkartines naftos produktų partijas. 2010 metais Baltarusijos naftos perdirbėjų užsakymu „Klaipėdos nafta“ perkrovė Venesuelos naftos partiją, kurios logistiką nuo Klaipėdos iki Baltarusijos naftos įmonių užtikrino UAB „Transchema“.

Baltarusijos naftos kompanijos ekspeditorės UAB „Transchema“ akcininkai yra Baltarusijos įmonės: „Beloruskij neftianoj torgovyj dom“ ir „Belorusneft“.

Valstybei priklauso 70,63 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min