Publikuota: 2012 vasario 28d. 12:12
15min.lt

Klaipėdos politikai pritarė liesesniam miesto biudžetui

Klaipėdos tarybos nariai antradienį be didesnių diskusijų pritarė 2012-ųjų metų miesto biudžetui, kuris bus skalsesnis nei praėjusiųjų metų.
Klaipėdos miesto biudžetas susitrauks beveik 21 mln. Lt.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos miesto biudžetas susitrauks beveik 21 mln. Lt.

Klaipėdos biudžetas sieks 369 mln. Lt. Pernai Klaipėdos biudžetas buvo 390 mln. Lt.
Paskaičiuota, kad gali mažėti surenkam gyventojų pajamų, žemės, nekilnojamojo turto mokesčių dalis. Tačiau daugiau tikimasi gauti už automobilių statymą apmokestintose zonose.

Anot savivaldybės administracijos vadovės Juditos Simonavičiūtės, Klaipėda vis dar išlieka miestu-donoru. Apie 8,5 mln. Lt uostamiestyje surinktų mokesčių atiteks kitoms savivaldybėms.
„Mums vis prikišami Druskininkai, kaip puikus pavyzdys. Deja, bet iš dalies mes ir turime išlaikyti šį kurortą“, - apgailestavo valdininkė.

Šiais metais apie 5 proc. sumažėjęs atlyginimų fondas. „Gali pritrūkti lėšų ir viešojo transporto lengvatoms kompensuoti. Kelios mokyklos susidūrė su problema dėl sumažėjusio mokinio krepšelio. Nors kelios švietimo įstaigos turi perviršį, deja, šis perviršis negali būti perskirstytas“, - tikino J.Simonavičiūtė.

Klaipėdos miesto savivaldybė yra pasiskolinusi apie 100 mln. Lt. 2012-ųjų metų planas – mažinti įsiskolinimus. Numatyta, kad šiais metais bus renovuojamos 8 švietimo įstaigos, vystomas Kultūros fabrikas, remontuojamos 4 gatvės, sutvarkomi du turizmo objektai, baigiamos Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus fondų saugyklos statybos, praplečiamos Lėbartų kapinės. 
 

Komentuoti straipsnį
PRISIMINTI
ATSTATYTI
Pranešti klaidą
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Užpildykite klaidos formą ir išsiųskite
Komentuoti
* - privalomi laukai

Komentaras įrašytas

Naujausi komentrai

Komentarų nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Kategorijos pabaiga
Skaitomiausios naujienos
 
Iš pirmų lūpų Twitter

Teniso naujienos