Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos savivaldybėje įstrigo profsąjungos įtvirtinimas

Klaipėdos savivaldybės ir valstybės darbuotojų profesinė sąjungos pirmininke tapo I.Šakalienė.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos savivaldybės ir valstybės darbuotojų profesinė sąjungos pirmininke tapo I.Šakalienė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Uostamiesčio savivaldybėje dirbantiems ir į profsąjungą įstojusiems žmonėms kol kas supančiotos rankos.

Klaipėdos savivaldybės ir valstybės darbuotojų profesinė sąjunga buvo įsteigta šio mėnesio viduryje, tačiau, kaip teigė jos pirmininkė bei savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė, yra tyčia vilkinamas oficialaus sąjungos pripažinimo procesas.

„Profsąjunga jau yra įkurta, tačiau Registrų centre mes negalime įregistruoti ją kaip juridinį asmenį. Tam trūksta pažymos apie darbuotojų skaičių, kurios niekaip negauname iš administracijos direktoriaus Aloyzo Každailevičiaus. Nors mums ir žodiškai buvo pažadėta, kad tai bus padaryta, tačiau to neįvyko. Manau, tokia situacija yra nenormali”, - stebėjosi I.Šakalienė.

Gruodžio 29 dieną iš administracijos direktoriaus pagaliau buvo gautas raštiškas atsakymas kuriame nurodoma, kad pažyma negali būti pateikiama. Argumentuojama, kad I.Šakalienė prašymą dėl pažymos pateikė kaip profsąjungos steigėjų vardu, tačiau tam esą nėra jokių atstovavimą patvirtinančių įgaliojimų. O prašymas buvo pateiktas ant Miesto tvarkymo skyriaus blanko.

Trečiadienį I.Šakalienė pateikė prašymą jau ant paprasto blanko.

I.Šakalienė neatmeta galimybių, kad administracijos direktorius specialiai vilkina procedūras ir baiminasi darbuotojų profsąjungos, kaip gana stiprios jėgos.

Jos teigimu, tokia organizacija uostamiesčio savivaldybėje reikalinga, nes joje yra daug savivalės, neatsiskaitymo, trūksta lygiateisiškumo.

Administracijos vadovas A.Každailevičius tikino, kad procesas nėra vilkinimas, o dėl profesinės darbuotojų sąjungos jis nėra nei už, nei prieš.

„Jie turi pateikti oficialų prašymą Teisės ir personalo skyriui. Galiu ir dabar pasakyti, kad darbuotojų pas mus yra 365,5. Tačiau profsąjungai reikia oficialaus dokumento”, - teigė A.Každailevičius.

Savivaldybės juristai taip pat aiškino, kad prašymas turi būti pateiktas kaip profsąjungos atstovų vardu, tačiau jis buvo pasirašytas, kaip atstovės, einančios savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos pareigas.

I.Šakalienės teigimu, jeigu pažymos jie visgi negaus, ji pati parašys pažymą apie darbuotojų skaičių, remdamasi oficialiais dokumentais ir teiks Registrų centrui.

Šiuo metu Klaipėdos savivaldybės ir valstybės darbuotojų profesinėje sąjungoje yra 52 steigėjai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min