Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos uostas iš Eugenijaus Gentvilo reikalauja 1,9 mln. eurų

Eugenijus Gentvilas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Eugenijus Gentvilas
Šaltinis: 15min
2
Skaitysiu vėliau
A A

Liberalų sąjūdžio pirmininko pirmasis pavaduotojas Seimo narys, buvęs Klaipėdos uosto vadovas Eugenijus Gentvilas pranešė rugsėjo pradžioje sulaukęs reikalavimo savo buvusiai darbovietei iki šio penktadienio sumokėti 1,9 mln. eurų už neva padarytą žalą, nesumokėjus dalies pinigų uosto krantinių statytojai.

Pasak E.Gentvilo, pagrindinė pretenzijos priežastis – jo sprendimas nutraukti sutartį su bendrove „Klaipėdos hidrotechnika“.

Liberalas pripažįsta, kad sutartį su įmone iš tiesų nutraukė, tačiau aiškina, kad neturėjo kitos išeities, mat sutartis su „Klaipėdos hidrotechnika“ jam atėjus vadovauti uosto direkcijai jau buvo sustabdyta.

Uosto ir „Klaipėdos hidrotechnikos“ sutartis buvo pasirašyta 2006 m. gruodį. Per 20 mėnesių įmonė įsipareigojo už 74,17 mln. litų sutvarkyti krantinę. Tačiau darbai buvo neatliekami laiku, tad Klaipėdos uosto direkcija 2008 m. rugsėjį sustabdė sutarties vykdymą. Nustatyta, kad darbų spėta atlikti už 63 mln. litų.

E.Gentvilas sako, kad tai padaryta su tuomečio Susisiekimo ministerijos sekretoriaus, dabartinio uosto valdybos pirmininko Arvydo Vaitkaus žinia.

Pasak jo, būtent sutarties sustabdymas lėmė, kad „Klaipėdos hidrotechnika“ nebesugebėjo toliau tinkamai vystyti veiklos ir 2009 m. gegužę teismo sprendimu buvo areštuotos įmonės sąskaitos.

Mokėti nebegalėjo?

2009 m. birželį uostui vadovauti pradėjęs E.Gentvilas sako, kad jis nebegalėjo mokėti įmonei už darbus, nors ji nuolat to prašydavo.

„Man vadovaujant uostas neapmokėjo „Klaipėdos hidrotechnikai“ už dalį atliktų darbų. Tačiau tam buvo objektyvios priežastys. Šiai įmonei buvo paskelbtas bankrotas, jos sąskaitos buvo areštuotos ir antstoliai mums draudė mokėti pinigus. „Klaipėdos hidrotechnika“ pačiam uostui buvo skolinga apie 9 mln. litų, kurių dėl bankroto mes būtume neatgavę. Todėl aš, būdamas ūkiškas vadovas, siūliau užskaityti mokėjimus mažinant skolą, tačiau bendrovė nesutiko“, – teigė E.Gentvilas.

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Arvydas Vaitkus
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Arvydas Vaitkus

Pasak jo, 2011 m. pavasarį galiausiai nutarta sutartį su įmone nutraukti, nes ši nebesugebėjo vykdyti darbų. Rudenį paskelbtas naujas konkursas.

Įmonė kreipėsi į teismus ir pernai rugpjūtį sulaukė teismo sprendimo, kuriame nustatyta, kad „Klaipėdos hidrotechnikos“, „Strabag Wasserbau“ ir Klaipėdos jūrų uosto direkcijos krantinių statybos rangos sutartis 2011 metais buvo nutraukta dėl direkcijos kaltės, todėl uostas įmonėms turi sumokėti daugiau nei 2,9 mln. eurų skolų, palūkanų ir netesybų.

E.Gentvilas sako, kad teismo sprendime nėra užsimenama apie žalą ir jis pats neįvardintas tuo, kuris turi ją atlyginti.

Todėl liberalas šiemet birželį iš A.Vaitkaus gautą reikalavimą sumokėti 1,9 mln. eurų vertina kaip politinį kerštą, nes dabartinis uosto direktorius su socialdemokratais dalyvauja Seimo rinkimuose.

A.Vaitkui net gėda komentuoti

A.Vaitkus penktadienį BNS patvirtino, kad pretenzija E.Gentvilui tikrai išsiųsta, tačiau teigė nenorintis komentuoti liberalo pareiškimų, esą tai politinis kerštas.

„Man tokius pasamprotavimus net gėda būtų komentuoti. Yra teisiniai dalykai, ir mes neturime teisės pasirinkti vienokį ar kitokį, yra teismo sprendimai, ir mes pagal tuos sprendimus vykdome išieškojimą, padarytą žalą įmonei“, – BNS sakė A.Vaitkus.

Platesnį komentarą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją pažadėjo pateikti pirmadienį.

E.Gentvilas stebisi visų dokumentų, susijusių su byla, sulaukęs tik šiemet rugsėjo pradžioje, o kartu jo buvo pareikalauta uostui per dvi savaites sumokėti 1,9 mln. eurų. Politikas sako tokio turto net neturintis.

„Klaipėdos hidrotechnika“ skandalingai pagarsėjo ir tuo, kad jos tuometis vadovas Pranciškus Jurgutis pasiūlė E.Gentvilui 200 tūkst. litų dydžio kyšį už galimybę laimėti konkursą. E.Gentvilas 2009-aisiais apie tai pranešė Specialiųjų tyrimų tarnybai. Už kyšio siūlymą P.Jurgutis 2010 m. buvo nuteistas dvejiems metams nelaisvės.

Komentarai: 2
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min