Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos uoste toliau auga krova

Klaipėdos jūrų uoste per sausį perkrauta apie 2,5 mln. tonų krovinių.
A.Kripaitės nuotr. / Klaipėdos jūrų uoste per sausį perkrauta apie 2,5 mln. tonų krovinių, vasarį jų sumažėjo 4 proc.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sausį lyginant su pernai tuo pačiu mėnesiu 14 proc. ūgtelėjusi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto krova, vasarį kiek sumenko, tačiau lyginant su pernai krovinių kiekiai auga. Vasarį uoste perkrauta dešimtadaliu daugiau krovinių nei pernai tą patį mėnesį.

Pasak uosto generalinio direktoriaus Eugenijaus Gentvilo, šių metų sausį ir vasarį krovinių padaugėjo 519 tūkst. tonų.

„Krito naftos produktų produktų krova – 19,4 proc., tai ne dėl to, kad naftos trūksta, tai nulėmė šalti orai. Ventspilyje naftos krova nukrito 42 proc., tad mūsų 19 proc. neatrodo tokie dramatiški”, - sakė E.Gentvilas. Sausį naftos perkrauta 770 tūkst., o vasarį – 583 tūkstančiai tonų. Be naftos, per du mėnesius trečdaliu krito ir žemės ūkio produktų krova. Tačiau kai kurių krovinių būta ženkliai daugiau – trąšų perkrauta 67 proc., durpių – 46 proc. daugiau.

Vasarį uoste surinkta 9,7 mln. Lt rinkliavų, tai pora procentų daugiau nei pernai vasarį. Pasak Ekonomikos ir finansų direktoriaus Martyno Armonaičio, šiemet per porą mėnesių uoste sumažėjo laivų kiekis, pagrindinė priežastis – atplaukia didesni laivai ir pakraunami pilniau. Pernai sausio, vasario mėnėsiais į uostą įplaukė 1120 laivų, šiemet – 982.  „Perkraunme daugiau, o uždirbame mažiau”, - pastebėjo E.Gentvilas.

Lyginant su pernai, per porą mėnesių rinkliavų surinkta 157 tūkst. Lt. daugiau, tačiau nuo plano atsiliekama apie 0,5 mln. Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min