Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Knyga apie akmenų prakalbintoją

Penktadienį I.Simonaitytės bibliotekoje bus pristyta nauja knyga „Amžinybės portretai: daktaro Vaclovo Intos pasaulis“.
Penktadienį I.Simonaitytės bibliotekoje bus pristyta nauja knyga „Amžinybės portretai: daktaro Vaclovo Intos pasaulis“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

I.Simonaitytės viešoji biblioteka, tapusi naujų knygų pristatymo vieta, šį penktadienį kviečia susipažinti su nauja fotografo Algirdo Darongausko ir žurnalisto Edmundo Untulio knyga „Amžinybės portretai: daktaro Vaclovo Intos pasaulis“.

Mosėdžio ir viso Skuodo rajono garsintojas grožio ir sveikos gyvensenos idėjų skleidėjas, gamtos saugotojas, pirmasis Skuodo rajono Garbės pilietis – būtent tokį daugelis prisimena Vaclovą Intą  (1925–2007).

Jo palikimas akivaizdžiai rodo didžiules lietuvių tautos dvasines jėgas. Viskas prasidėjo tada, kai kartą, lankydamas pacientus, gretimame kaimelyje V.Intas pamatė apie 50 kg sveriantį akmenį, kurį pats dviračiu parsigabeno į ligoninės kiemą. Nuo tada ir prasidėjo didžioji gydytojo meilė akmenims. Vasarą prieš darbą jis dviračiu apvažiuodavo apylinkes, žymėjo įdomesnius riedulius, lankė skaldyklas, prašė melioratorių, kad paliktų jo pažymėtuosius. Dalį jų V.Intas pats susivežė vežimu, traukiamu ligoninės arklio.

Pagerbiant V.Intą išleistas fotoalbumas „Amžinybės portretai. Daktaro Vaclovo Into pasaulis“. Knyga su nepaprastos akies fotomenininko Algirdo Darongausko fotografijomis ir subtilios pajautos rašytojo Edmundo Untulio tekstais – įspūdingas kūrinys, pagerbiantis V.Intą ir jo filosofiją.

Jautrūs ir patyrę kūrėjai

Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys Algirdas Darongauskas fotografuoti pradėjo nuo 12 metų. Fotografas jau daugelį metų yra pamėgęs akmenis ir juos fotografuoja. Tai ir žymioji Karklės Olandų kepurė, kur fotografas praleido daug metų, Orvidų sodyba ir, be abejo, Akmenų muziejus.

Menininkas kaip niekas gerai supranta akmenis ir perteikia jų išgyvenimus, kuriuos knygoje aprašo ir perteikia žemaitis rašytojas, režisierius, dramaturgas, žurnalistas Edmundas Untulis. Tekstų autorius beveik 30 metų buvo artimai pažįstamas su V.Intu, tad tikrai žino ir jaučia, ir prisimena daktaro mintis ir išgyvenimus. 2009 metų lapkričio mėnesį Mosėdžio centre buvo atidengtas paminklas, įamžinantis V.Intą.

Knyga pristatoma penktadienį, 17 val. I.Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje. Renginyje dalyvaus fotomenininkas Algirdas Darongauskas, pranciškonų vienuolis Bernardas, Respublikinio V.Into akmenų muziejaus direktorius Evaldas Razgus, redaktorius Antanas Stanevičius.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min