Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokią Kalėdinę eglutę rinktis savo namuose?

Kalėdų eglė
„Shuterstock“ nuotr. / Kalėdų eglė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kalėdos prasideda prekybos centruose. Šiuo laikotarpiu žmonės vartoja daugiau, ir šis reiškinys jau seniai žinomas prekybininkams. Kalėdiniais papuošalais apkarstytose parduotuvėse siūlomas beribis asortimentas – tereikia išsirinkti labiausiai patinkančius spalvų derinius. Be abejo, negalima užmiršti ir svarbiausio švenčių epicentro – Kalėdinės eglutės. Tačiau kokią ją rinktis: gyvą, plastikinę ar savadarbę?

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių inicijuoja alternatyvių Kalėdinių eglučių puošybos akcijas. Įvairių mokyklų auklėtinių bei kūrybininkų sukurtas eglutes šventiniu laikotarpiu galima išvysti ne tik didžiųjų renginių salėse, bet ir miestų gatvėse. Kalėdinius medelius menančios šviesų instaliacijos puošia centrines miesto aikštes bei alėjas.

Ekologišką požiūrį į didžiąsias šventes skatinantys gamtos mylėtojai teigia, jog Kalėdinė eglutė nebūtinai turi būti tikra ir nebūtinai plastikinė, kokiomis prekiaujama parduotuvėse.

Ją galima pasigaminti iš pačių įvairiausių daiktų – popieriaus, knygų, šakų, kartono ar net pakabų – ir taip prisidėti prie gamtos tausojimo.

Taip pat iš paprasčiausių medžiagų galima pasigaminti netradicinių žaisliukų bei dekoracijų. Toks pasiruošimas šventei gali tapti nedidele šeimos rankdarbių pamokėle, suburiančia visus šeimos narius.

Vilniaus Salomėjos Neries gimnazijos mokinių kurtos Kalėdinės elgės /  D.Kriuko archyvo nuotr.
Vilniaus Salomėjos Neries gimnazijos mokinių kurtos Kalėdinės eglės / D.Kriuko archyvo nuotr.

Plastmasinė ar tradicinė?

Tiesa, prekybininkai pastebi, jog kasmet nemaža dalis žmonių renkasi plastikines eglutes. Tai – patogus ir taupus būdas pasiruošti kasmetinėms šventėms – tą patį dirbtinį medelį galima puošti daugybę metų.

Tačiau ar dirbtinė eglutė išties yra aplinkai draugiškesnė alternatyva? Juk plastikas – vienas didžiausių aplinkos teršėjų: dirbtiniai medeliai vienaip ar kitaip patenka į sunkiai yrančių atliekų srautą.

Atsižvelgdami į šį faktorių žmonės vis dažniau perka Kalėdines eglutes vazonuose. Jos miško urėdijose dabar yra auginamos specialiai. Patiems nekertant miško eglės, o įsigyjant medelį iš miškų urėdijos, nėra daroma žala gamtai.

Tiems, kurie neišgali įsigyti šio medelio vazone, miškininkai siūlo eglių ar pušų šakeles, iš kurių, pasitelkus fantaziją, galima sukurti įvairias kompozicijas ir net suformuoti eglutę.

Į vandenį pamerktos eglės šakos nenubyra ir nenudžiūna iki pat Trijų Karalių šventės. O praėjus šventėms su eglių šakomis lengviau ir paprasčiau „atsisveikinti“ nei su eglute.

VIDEO: Parsinešk Kalėdas į savo namus 2014

Kalėdų dvasia – dovanojama visiems

Miškininkai atkreipia dėmesį, jog eglių šakų kaip ir eglučių savavališkai kirsti nevalia. Tinkamu būdu jų prikirs ir paruoš patys miškininkai, kurie (kaip ir kasmet) prieš pat Kalėdas kviečia tausoti gamtą ir dovanoja tūkstančius eglių šakų.

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko globojama akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kurią jau šešerius metus organizuoja Generalinė miškų urėdija kartu su Aplinkos ministerija ir visomis 42 šalies miškų urėdijomis, siekiama išsaugoti kuo daugiau medelių.

Nemokamai dalijant eglių šakas, norima padėti sukurti šventinę nuotaiką tiems, kuriems sunku finansiškai. Taip pat šia akcija siekiama kovoti su savavaliautojais, kurie neteisėtai kerta eglutes.

Šiemet akcija vyks gruodžio 18 dieną, nuo 13 valandos, daugiau nei šimte vietų visoje Lietuvoje. Jos metu miškininkai išdalins daugiau nei 100 tūkstančių eglių šakų ir suvenyrų – kankorėžių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min