Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokius ginklus Žalgirio mūšyje turėjo Lietuvos kariai?

Žalgirio mūšis
Žalgirio mūšis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Atsakymą į šį klausimą rasite užsukę į Vytauto Didžiojo karo muziejų, kur šiuo metu veikia paroda „Lietuvos karys Žalgirio mūšyje“.

Tačiau jos aplankyti dar nespėję kauniečiai ir į šį miestą artimiausiu metu planuojantys užsukti svečiai turi paskubėti, nes Žalgirio laikus primenanti ekspozicija Kaune lankytojų lauks tik iki birželio 17 dienos. Vėliau, nuo birželio 21-osios, ji bus eksponuojama Seime.

Šiemet minimoms Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms muziejininkų parengtoje ekspozicijoje lankytojai galės pamatyti XIV–XV amžiaus Lietuvos karių ginkluotę: kalavijus, kovos kirvius ir peilius, ietigalius, strėlgalius, šalmus, raitelių ir žirgų ekipuotės detales, o taip pat – bombardas (pirmuosius parakinius ginklus Europoje) ir akmeninius sviedinius, kuriais iš jų buvo šaudoma. Pasak parodos rengėjų, beveik visi eksponatai yra originalai, rasti Lietuvoje archeologinių tyrinėjimų metu.

Remdamasis archeologine medžiaga, išlikusiais istoriniais šaltiniais, karo istorikas Arvydas Pociūnas pabandė rekonstruoti keleto Lietuvos karių ginkluotę. Šių rekonstrukcijų piešiniai taip pat bus eksponuojami atidaromoje parodoje. Be to, pirmą kartą lankytojams bus parodyti visi Žalgirio mūšio panoramos eskizai. Šiuos paveikslus praėjusio amžiaus pradžioje nutapė tėvas ir sūnus Janas ir Tadeušas Stykos, o 4-ajame dešimtmetyje įsigijo Vytauto Didžiojo karo muziejus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min