Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Komisija nemato pagrindo saugoti V.Babilių nuo arešto

Vincas Babilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vincas Babilius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Laikinoji parlamento komisija siūlo Seimui naikinti leistiną greitį 65 km/h viršijusio Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcijos nario Vinco Babiliaus teisinį imunitetą.

Po komisijos posėdžio ketvirtadienį jos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis pranešė, jog generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymui leisti panaikinti V.Babiliaus teisinę neliečiamybę komisijos nariai pritarė bendru sutarimu.

„Diskutavome įvairiomis pusėmis: ir teisinėmis, ir žmogiškomis ir politinėmis. Jeigu būtume nepritarę prašymui panaikinti teisinę neliečiamybę, būtume kaip ir teisėją įspraudę į kampą, kad pasirinkti vieną iš dviejų iš nuobaudų. Dabar teisėjas galės nagrinėti visa apimti šitą straipsnį ir pagal savo nuožiūrą teisėjas rinksis: ar baudą, ar areštą“, – sakė R.Žemaitaitis.  

„Dabar teisėjas galės nagrinėti visa apimti šitą straipsnį ir pagal savo nuožiūrą teisėjas rinksis: ar baudą, ar areštą“, – sakė R.Žemaitaitis.Liepą policija užfiksavo, kaip kelyje Vilnius–Kaunas, kur leidžiama važiuoti 100 km/h, parlamentaras skriejo 165 km/h greičiu. Už greičio viršijimą daugiau nei 50 km/h V.Babiliui gresia 1000–1500 Lt bauda su teisės vairuoti atėmimu nuo 1 iki 3 mėnesių arba 7 parų administracinis areštas su teisės vairuoti atėmimu 6 mėnesiams. Būtent dėl to, kad teismas, jeigu prireiks, galėtų skirti arešto bausmę, Seimas turi panaikinti parlamentaro teisinę neliečiamybę.

Seimo rezoliucijos projektas, kuriuo sutinkama leisti suvaržyti „prisikėlėlio“ laisvę, ketvirtadienį bus įregistruotas Seimo posėdžio sekretoriate. Dėl jo parlamentas balsuos antradienį. Jei rezoliucijos tekstui pritars daugiau nei pusė Seimo narių, V.Babiliaus teisinė neliečiamybė bus panaikinta.

R.Žemaitaičio nuomone, Seimas turėtų pritarti rezoliucijos projektui: „Visų pirma, tai yra moralinis klausimas, be to, ir pats Seimo narys nori kuo greičiau užbaigti šitą klausimą, nes kuo daugiau jis bus vilkinimas, tuo daugiau eskaluojamas“.  

Antradienį Seima prašydamas panaikinti teisinę V.Babiliaus neliečiamybę, D.Valys informavo, kad šis politikas turi dar 4 galiojančias nuobaudas už kelių eismo taisyklių pažeidimus.

 

Komentarai
Šioje istorijoje Areštas, Darius Valys, Vincas Babilius
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min