Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Komisija siūlys visiškai uždrausti dviejų ir apriboti vieno Rusijos kanalo retransliaciją

Interviu RBK kanale
Interviu RBK kanale
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos radijo ir televizijos komisija trečiadienį nusprendė inicijuoti rusiškų televizijos kanalų „RTR Planeta“ ir „NTV Mir Lithuania“ retransliacijos sustabdymą, nustačius, kad jie pakartotinai galėjo kurstyti nesantaiką.

Komisija taip pat pradėjo tyrimą dėl  anksčiau nebausto „Ren TV Baltic (Lietuva)“ paskleistos informacijos, kuria taip pat galbūt kurstoma tautinė nesantaika.

„Analizuojant lapkričio mėnesio programas, mūsų stebėsenos skyrius nustatė, kad galimai „RTR Planeta“ ir „NTV Mir Lithuania“ laidose buvo nustatyti pakartotiniai pažeidimai. Todėl priimtas sprendimas pradėti procedūras dėl visiško kanalų uždarymo, kaip ir numato įstatymai. Ren TV anksčiau bausti nebuvo - nutarta pradėti procedūras, laukti ekspertų išvadų. Po to bus sprendžiama, ar taikyti sankciją trims mėnesiams drausti retransliuoti tame kanale trečiose šalyse paruoštas programas“, - BNS sakė LRTK pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

„RTR Planeta“ ir „NTV Mir Lithuania“ laidose buvo nustatyti pakartotiniai pažeidimai. Todėl priimtas sprendimas pradėti procedūras dėl visiško kanalų uždarymo.

Komisijai kilo įtarimų, kad lapkričio mėnesį „RTR Planeta“ ir „NTV Mir Lithuania“ rodytose laidose paskleista informacija kurstė nesantaiką, buvo nesilaikoma žurnalistų etikos principų informaciją pateikiant šališkai, neparemiant įrodymais, žiūrovą bandant nuteikti norima linkme, galimai kurstant karą ir neapykantą.

Tuo metu „Ren TV Baltic (Lietuva)“ komisijos įvertinimo sulaukė dėl lapkričio 19 dieną laidoje „Paklydimo teritorija“ paskleistos informacijos, kuri, kaip nurodo LRTK, „daugeliu atvejų nebuvo paremta įrodymais“, o programos žiūrovai buvo „nuteikinėjami priešiškai, kurstoma tautinė nesantaika ir karinės nuotaikos“.

Anot E.Vaitekūno, ekspertai minėtus pažeidimus turėtų įvertinti dar iki kitos savaitės pradžios. Jei LRTK gaus teigiamas išvadas dėl pažeidimų, ji kreipsis į Europos Komisiją dėl leidimo visiškai stabdyti šių dviejų kanalų retransliavimą Lietuvoje. Jo teigimu, tai leidžia aplinkybė, jog anksčiau komisijos sankcijų sulaukę kanalai nepraėjus metams padarė tuos pačius pažeidimus.

„Tokio precedento dar niekada nebuvo, net ir Europos Komisijoje. Parašyta, kad galimas laikinas stabdymas. Kada jis  turi įvykti - po metų, po dvejų, nėra aišku (...). Svarbi sąlyga - tie kanalai registruoti Europos Sąjungoje. Jei jie būtų registruoti trečiose šalyse, tai būtų vienos dienos klausimas“, - sakė E.Vaitekūnas.

Jis taip pat sakė, kad kanalų retransliacijos negalėtų būti stabdomos visam laikui - turės būti nustatytas konkretus apribojimo terminas, tačiau koks jis, paaiškės tik po susirašinėjimo su EK.

LRTK kanalo „NTV Mir Lithuania" ne ES parengtų laidų retransliavimą trims mėnesiams apriboti jau buvo nusprendusi kovo viduryje, dėl kovo 11-osios išvakarėse transliuoto dokumentinio filmo "Pasmerktieji. Spąstai grupei "Alfa", kuriame buvo iškreipiami faktai apie sausio 13-osios įvykius. Balandžio pradžioje trims mėnesiams apribotos ir „RTR planeta“ retransliacijos, dėl kovo 2-ąją apie įvykius Kryme parodytos informacinės laidos „Savaitės žinos“, kurioje buvo kurstoma tautinė nesantaika, skatinami kariniai veiksmai.

Pernai spalį komisija analogišką sprendimą buvo priėmusi ir dėl „PBK Lithuania“, dėl istorinių faktų iškraipymo kanalo rodytoje laidoje „Žmogus ir įstatymas“ apie 1991 metų sausio 13 dienos įvykius.

Kultūros ministerijos darbo grupė gruodį turi parengti įstatymų projektus, kurie turėtų sustiprinti kovą su propaganda bei leisti LRTK operatyviau priimti sprendimus, atsisakyti kai kurių biurokratinių procedūrų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Rusija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min