Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Komunalininkai: nauja „šiukšlių mokesčio“ tvarka bus teisingesnė

Beveik neabejojama, jog kovo mėnesį Kauno politikams tarus savo žodį, miestiečiai už šiukšlių išvežimą mokės pagal buto plotą.
Aliaus Koroliovo nuotr. / Beveik neabejojama, jog kovo mėnesį Kauno politikams tarus savo žodį, miestiečiai už šiukšlių išvežimą mokės pagal buto plotą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nors ketvirtadienį Kauno politikai klausimą dėl šiukšlių išvežimo mokesčio skaičiavimo tvarkos atidėjo, „Kauno švaros“ atstovai neabejoja, jog sprendimas bus priimtas jau artimiausiu metu.

Supratusi, jog dėl ydingos mokesčio už atliekų išvežimą skaičiavimo tvarkos patiria šimtus tūkstančių siekiančius nuostolius, savivaldybės valdoma bendrovė „Kauno švara“ užsimojo ją keisti. Iki šiol daugiabučių namų gyventojus pasiekiančios sąskaitos yra apskaičiuojamos remiantis konkrečiame bute deklaruotu gyventojų skaičiumi.

Supratę savivaldybės patvirtintuose įstatuose atsivėrusią spragą, dalis kauniečių ėmė gudrauti. Iš buto išregistravus visus jo gyventojus, miestiečiams už šiukšlių išvežimą nereikėjo mokėti nei cento.

„Šiuo metu turime jau virš 10 tūkst. „nulinių“ abonentų, kurie už paslaugas nemoka visai. Taip pat nemoka ir daugelis tų, kurie nelegaliai savo butus nuomoja. Dėl šios priežasties per metus mes patiriame per pusę milijono litų nuostolių, – aiškino „Kauno švaros“ generalinis direktorius Dalius Tumynas. – Manau, kad naujoji tvarka socialiai būtų žymiai teisingesnė. Nes dabar dėl sukčiaujančiųjų sąžiningi žmonės priversti mokėti daugiau, nes patirdama tokius nuostolius, bendrovė yra priversta didinti paslaugų kainas“.

Anot D.Tumyno, šiuo metu 50 kv. m ploto buto, kuriame gyvena trys žmonės, šeimininkas per mėnesį už šiukšlių išvežimą turi mokėti 16,65 Lt. Įsigaliojus naujajai tvarkai, šis mokestis sumažėtų iki 12,50 Lt.

„Kuo daugiau žmonių gyvena bute, tuo išvežimas pigesnis. Pavyzdžiui, jaunoms, nepasiturinčioms šeimoms, kurios gyvena kiek pasigrūdę, reikės mokėti mažiau. Aišku, prabangaus, 100 kv. m. ploto buto savininkas pagal naująją tvarką turės mokėti 25 Lt per mėnesį. Tačiau jeigu dabar tokiame bute gyvena 4 žmonės, tai sąskaita už šiukšlių išvežimą, siekianti 22,20 Lt, per daug nesiskiria“, – akcentavo „Kauno švaros“ vadovas.

Dėl kilusių aršių diskusijų ketvirtadienį dienos tarybos posėdyje nesvarsčiusi šio klausimo, miesto taryba naująją šiukšlių išvežimo tvarką turėtų patvirtinti jau kovo mėnesį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min