Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konditerijos cechas Kaišiadoryse: pelėsiai, nekeistas aliejus ir pasenę kiaušiniai

Klaipėdoje surengta šakočio kepimo pamoka
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdoje surengta šakočio kepimo pamoka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaišiadorių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta J.Špakauskienės personalinės įmonės konditerijos cecho veikla. Šiame ceche buvo kepami miltinės konditerijos gaminiai: šakočiai, skruzdėlynai, sausainiai.

Įmonė Kaišiadorių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams jau buvo žinoma kaip probleminė. Tikrinant jos veiklą anksčiau buvo nustatomi šiurkštūs pažeidimai. Todėl šįkart gavus vartotojo skundą, įmonėje atliktas jungtinis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų ir Kaišiadorių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių patikrinimas.

Patikrinimo metu nustatyta daug bendrų higienos pažeidimų: neveikė dalis nuotekų sistemos, gamyboje buvo naudojamas nešvarus inventorius, žaliavų sandėliavimo patalpose rasta ištrupėjusio tinko, dalis gamybos ir sandėliavimo patalpų sienų pasidengusios pelėsiu, nevalytos vėdinimo įrenginių grotelės ir langų sieteliai.

Karšti skruzdėlyno pusgaminiai, ištraukti iš verdančio aliejaus, buvo dedami į plastmasines, neplautas ir riebaluotas dėžes, sudėtas tiesiog ant grindų.

Šakočių ir skruzdėlynų gaminių receptūrose nenurodyti naudojamų žaliavų sudedamųjų dalių kiekiai, šiems gaminiams nebuvo parengti technologiniai aprašymai.

Gamybos proceso metu karšti skruzdėlyno pusgaminiai, ištraukti iš verdančio aliejaus, buvo dedami į plastmasines, neplautas ir riebaluotas dėžes, sudėtas tiesiog ant grindų.

Aliejus nekeistas, kiaušiniai – ant žemės

Kepimui naudojamas aliejus dviejuose iš keturių virimo puodų buvo laiku nepakeistas, tamsios spalvos. Apžiūrėjus pagalbines patalpas, rasta dar apie 60 litrų panaudoto, tamsaus aliejaus, išpilstyto į plastmasinius butelius.

Patikrinus gamyboje naudojamų kiaušinių kokybę, laikymo sąlygas, ženklinimą ir atsekamumą, taip pat nustatyta šiurkščių pažeidimų.

Kiaušiniai buvo laikomi tiesiog ant grindų, kartoninėse dėžėse (po 360 vienetų kiekvienoje), nuo kurių nuplėštos etiketės, patys kiaušiniai nepaženklinti spaudais. Dauguma kiaušinių buvo įskilę, nešvarūs, o plautuvė, skirta kiaušiniams plauti, buvo užsikimšusi. Be to, akivaizdu, kad kiaušinių buvo neįmanoma nuplauti dėl pažeistų lukštų. Tokių kiaušinių rasta ir šaldytuvuose, kuriuose neuždengtuose induose laikyti atskirti kiaušinių tryniai ir baltymai.

Dauguma kiaušinių buvo įskilę, nešvarūs, o plautuvė, skirta kiaušiniams plauti, buvo užsikimšusi.

Kiti neženklinti, įskilę ir nešvarūs kiaušiniai buvo laikomi žaliavų sandėlyje, kuriame užfiksuota +26 C temperatūra. Įmonės savininkė tikrintojams pateikė kiaušinių įsigijimo dokumentus, tačiau jų nebuvo galima susieti su ceche rastais neženklintais produktais.

Laikinai uždarė

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė sakė, kad tokių kiaušinių, kokie rasti, naudoti negalima. Be to, ji stebėjosi, kad įmonės vadovai taip nesirūpina tvarka.

,,Šis konditerijos cechas priskirtas padidintos rizikos įmonių grupei ir bus tikrinamas dažniau. Įmonės gamybinės patalpos nėra blogos būklės, sausainių cechas įrengtas naujai, pagal šiuolaikines technologijas, tiesiog trūksta tvarkos. Akivaizdu, kad įmonėje labai rūpinamasi kaip padidinti gamybos apimtis, bet pamirštama pasidomėti būtina higiena ir žmonių darbo sąlygomis”, – sakė ji.

Įvertinus tai, kad J. Špakauskienės įmonės administracija nepadarė reikiamų išvadų po ankstesnio Kaišiadorių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimo ir grubūs pažeidimai kartojasi, šio konditerijos cecho veikla laikinai sustabdyta. Įmonei nurodyta pašalinti nustatytus trūkumus, kurie gali kelti pavojų atsirasti kryžminei taršai, taip pat įgyvendinti asmens higienai ir darbo rūbams keliamus reikalavimus.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min