Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kontrolieriams užkliuvo statybos konservatorijoje

Pinigai
Algirdo Kubaičio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybės kontrolė Klaipėdos apskrities viršininko administracijoje atliko auditą, per kurį paaiškėjo, kad kai kurios įstaigos švaistė biudžeto lėšas.

Kontrolieriams labiausiai užkliuvo S.Šimkaus konservatorijos pastato rekonstrukcija. 2009-aisiais konservatorija baigė stogo rekonstrukcijos darbus. Darbų atlikta daugiau, negu gauta valstybės biudžeto asignavimų, nes, nebaigus šių darbų, nebūtų galima eksploatuoti pastato ir vykdyti ugdymo procesą.

Nustatyta, kad sudarant statybos rangos sutartį buvo pažeistos Viešųjų pirkimų įstatymų nuostatos. Pažymėta, kad kainodaros taisyklės turi atitikti tiek perkančiosios organizacijos, tiek tiekėjo interesus.

Nuo statybos darbų pradžios iki pabaigos buvo išleista apie 1,850 mln. Lt. Audito metu nustatyta, kad 2007-2009 m. iš užsakovo rezervo iš viso buvo panaudota apie 196 tūkst. Lt nenumatytiems statybos darbams apmokėti. Tačiau, kadangi nebuvo nustatyta kainodara, auditoriai negalėjo patikrinti, ar šios lėšos panaudotos racionaliai.

Auditoriai, išanalizavę 2009-ųjų Statistikos departamento duomenis apie statybos darbų kainų mažėjimą, nustatė, kad bendra darbų kaina galėjo būti iki 71 tūkst. Lt mažesnė.

Valstybės kontrolė nustatė, kad konservatorijos direktorius, pažeisdamas Biudžetinių įstaigų įstatymą, 2009 m. valstybės biudžeto asignavimų investicijų projektui įgyvendinti lėšas panaudojo neracionaliai ir netaupiai.

Kontrolieriams užkliuvo ir tai, kad 2007-aisiais konservatorija už 131 tūkst. įsigijo projektavimo paslaugas taip pat pažeisdama Viešųjų pirkimų įstatymą.

Audito metu taip pat rasta ir pažeidimų išmokant atlyginimus – neteisingai taikytas didesnis koeficientas. Perviršis jau audito metu grąžintas į biudžetą.

Taip pat paaiškėjo, kad konservatorijoje patalpomis neatlygintinai naudojosi viena privati bendrovė, tiekusi kopijavimo paslaugas. Šiam faktui išaiškėjus, sutartis su bendrove buvo nutraukta.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min