Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VTEK tirs su konkursą Vilniuje laimėjusiu „Smulkiu urmu“ susijusio valdininko veiklą

Tėvų labiausiai netenkina, kaip mokyklose maitinamos jų atžalos.
Kova dėl skaidraus darželinukų maitinimo tęsiasi.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Įtariama, kad 2009 m. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos rengtas atviras konkursas dėl maisto produktų pirkimo sostinės ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, kurio užsakymų vertė per ketverius metus sieks apie 100 mln. litų, buvo specialiai organizuotas taip, kad jį laimėtų bendrovė „Smulkus urmas“, kurioje dirba atsakingo valdininko sūnus.

Su atitinkamu pareiškimu į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją kreipėsi bendrovės „Senasis kubilas“ ir „Pieno ūkis“, kurios dalyvavo minėtame konkurse bei pasiūlė žemiausias kainas, tačiau esą dėl neatitikimo konkurso reikalavimams buvo pašalintos. Neseniai sužinojusios, kad Vilniaus m. savivaldybėje dirba „Smulkaus urmo“ pardavimų skyriaus vadovo tėvas, tiesiogiai galintis įtakoti konkurso rezultatus, bendrovės prašo Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją tirti galimą viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje pažeidimą.

Tuometinį konkursą ,,Maisto produktų pirkimas Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigoms“ organizavo ir vykdė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros ir ugdymo departamento Įstaigų administravimo skyrius. Tuo metu savivaldybės administracijos Kultūros ir ugdymo departamento Švietimo skyriui vadovavo Julius Skestenis, kuris, pavaduodamas šio departamento direktorių, aktyviai dalyvavo organizuojant ir vykdant minėtą konkursą. Šiuo metu J. Skestenis eina Švietimo departamento direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Iš konkurso pašalintos bendrovės – „Senasis kubilas“ ir „Pieno ūkis“ – mano, kad konkurso sąlygos, jo metu atlikti veiksmai ir priimti sprendimai leidžia daryti prielaidą, jog konkursas buvo organizuojamas ir vykdomas taip, kad jį galėtų laimėti vienintelis tiekėjas, t.y. bendrovė ,,Smulkus urmas“, kuri Viešųjų pirkimų komisijos 2009 m. gegužės 19 d. ir buvo patvirtinta laimėtoja. Šioje įmonėje nuo 2008 m. birželio mėnesio iki šiol Pardavimo skyriaus vadovu dirba Vygantas Skestenis – Juliaus Skestenio sūnus.

Beje, jau anksčiau Viešųjų pirkimų tarnyba yra pripažinusi, kad organizuodama šį konkursą savivaldybė pažeidė įstatymus. Savivaldybė taip pat pralaimėjo pirmos instancijos teismą.

„Nepaisant to, kad šiuo metu valstybei trūksta lėšų ir bandoma kaip įmanoma mažinti jos išlaidas, minėtame konkurse dėl maisto produktų pirkimo sostinės ikimokyklinio ugdymo įstaigoms laimėjo įmonė, pasiūliusi toli gražu ne mažiausią kainą, dėl to savivaldybė permokės iki 10 mln. litų. Manome, kad Julius Skestenis, dirbdamas valstybės tarnyboje ir siejamas giminystės ryšiais su Vygantu Skesteniu, galėjo padaryti įtaką Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pasirinkimui. Tai paskatino imtis veiksmų, nes negalime leisti, kad šeimyniniai ryšiai lemtų sprendimus, kurie susiję tokiomis didelėmis valstybės lėšų sumomis“, – pareiškime komisijai teigia bendrovės „Senasis kubilas“ ir „Pieno ūkis“.

Be to, LR Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas ir privačių interesų deklaracijų pildymo, tikslinimo ir pateikimo taisyklės numato, kad tokioje deklaracijoje reikia nurodyti deklaruojančio asmens artimus asmenis, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas deklaruojančiam einant pareigas. Tačiau Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos tinklapyje www.vtek.lt pateikiamoje Juliaus Skestenio Privačių interesų deklaracijos viešai skelbtinoje dalyje „Fiziniai ar juridiniai asmenys, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas“ J. Skestenio sūnus Vygantas Skestenis nėra įtrauktas.

 

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min