Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 10 20

Kovai su korupcija – nauji darbai ir iššūkiai

Viešųjų paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę, elektroninis visiems prieinamas laisvos valstybinės žemės fondo žemėlapis, leidimų ir licencijų skaičiaus mažinimas, visuomenės antikorupcinio sąmoningumo didėjimas – tokios priemonės buvo aptartos Teisingumo ministerijoje įvykusiame Tarpžinybinės komisijos kovai su korupcija koordinuoti posėdyje.
Šešėlinė ekonomika
Šešėlinė ekonomika / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Džiugu, kad ne vienerius metus veikiančios šios komisijos darbas  duoda apčiuopiamų rezultatų. Šiandien galime pasidžiaugti, kad Lietuvoje daugėja ir verslininkų, ir darbuotojų, manančių, kad kyšiais visų problemų neišspręsi, kad valdžios veiksmai tampa vis skaidresni. Pavyzdžiui, atliktų sociologinių tyrimų duomenimis, šiandien tik 21 proc. verslininkų mano, kad verslo problemas galima spręsti kyšiais, o prieš trejus metus tokių buvo dvigubai daugiau“, – teigia Tarpžinybinės komisijos kovai su korupcija koordinuoti pirmininkas teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Įvykusiame posėdyje, kuriame dalyvavo ministerijų, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Vyriausybės kanceliarijos, Policijos departamento, nevyriausybinių organizacijų atstovai, buvo aptartas Nacionalinės kovos su korupcija 2011-2014 metų programos įgyvendinimas ir vertinami rezultatai.

Šiandien tik 21 proc. verslininkų mano, kad verslo problemas galima spręsti kyšiais, o prieš trejus metus tokių buvo dvigubai daugiau.

Per šiuos metus buvo parengta ir pakeista nemažai teisės aktų, didinančių valstybinio sektoriaus skaidrumą ir mažinančių landas korupcijai: įtvirtinta aiški statutinių valstybės tarnautojų, prokurorų ir teisėjų rotacija; valstybės lėšomis apmokamų sveikatos priežiūros paslaugų ir vaistų kainos skelbiamos Sveikatos apsaugos ministerijos ir ligonių kasų tinklalapiuose; pasiūlyta mažinti leidimų ir licencijų, reikalingų ūkinei veiklai vykdyti, skaičių bei supaprastinti reikalavimus šiems leidimams gauti.

Posėdyje taip pat iš esmės pritarta Nacionalinės kovos su korupcija 2015 – 2025 metų programos projektui, kurį rudens sesijoje turėtų svarstyti Seimas. Šiame projekte siūloma įteisinti galimybę asmenims balsuoti rinkimuose elektroniniu būdu; viešinti informaciją apie valstybės ir savivaldybių įstaigų pajamas ir išlaidas elektroninėje erdvėje per tam sukurtą informacinę sistemą; deklaruoti ir viešinti politikų, valstybės tarnautojų ir jiems prilygintų asmenų turtą, pajamas ir interesus; stiprinti viešųjų pirkimų priežiūrą.

Taip pat bus siekiama sukurti neoficialių mokėjimų sveikatos priežiūros, policijos, vietos savivaldoje ir kitose sistemose mažinimo ir šalinimo priemones, nustatyti kontrolės mechanizmus, rengti mokymus. Planuojama didelį dėmesį skirti antikorupciniam švietimui bei galimai korupcijai privačiame sektoriuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius