Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ramybės vilniečiams neduodančios vietos pažymėtos ženklu „Pavojingas triukšmas“ (atnaujinta 15.50 val.)

Ramybės vilniečiams neduodančios vietos pažymėtos ženklu „Pavojingas triukšmas“.
Organizatorių nuotr. / Triukšmas kenkia sveikatai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvoje minint tarptautinę Kovos su triukšmu dieną, penkios vilniečiams ramybės neduodančios vietos buvo pažymėtos balionais su ženklu „Pavojingas triukšmas“.

Taip ekologiškos kultūros gido „Ozonas“ ir tylios buitinės technikos gamintojo „Electrolux“ inicijuota socialinė akcija siekia atkreipti visuomenės ir valdžios institucijų dėmesį į aktualią problemą, teigiama išplatintame pranešime.

„Triukšmo tarša yra ne mažiau svarbi nei oro, vandens ar dirvožemio užterštumas. Medikų teigimu, triukšmas gali būti galvos skausmų, svaigulio, nemigos, atminties šlubavimo, sumažėjusio darbingumo, agresyvumo ir kitų sveikatos sutrikimų priežastis“, – sakė leidinio „Ozonas“ direktorius Artūras Nečejauskas.

Pasak „Electrolux“ vadovo Deimanto Kirlio, triukšmą pagal jo šaltinį galima skirstyti į keletą tipų, remiantis kuriais gali būti taikomos skirtingos sprendimo priemonės.

„Mūsų prieš porą metų atlikto tyrimo duomenys rodo, jog didžiajai daliai, t.y. 57 proc. Lietuvos gyventojų trukdo techninis triukšmas, pavyzdžiui, keliamas automobilių signalizacijų arba įvairių rūšių transporto priemonių, gamybos, prekybos ar paslaugų teikėjų patalpų įrangos“, – sako „Electrolux“ vadovas.

Būtent apie techninio triukšmo vietas akcijos iniciatoriams pranešė dauguma prie šios socialinės iniciatyvos prisijungusių vilniečių. Didžiausias vidutinis triukšmo lygis buvo užfiksuotas prie Seimo viešbučio, virš Geležinio Vilko gatvės – vidurdienį prietaisas čia rodė 69–73 dB(A), maksimalus triukšmas šioje vietoje siekė 80 dB(A). Triukšmo norma gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų aplinkoje 6–18 val. yra iki 65 dB(A) , 18–22 val. – iki 60 dB(A), 22–6 val. 55 dB(A).

Didžiausias triukšmo rodiklis 90 dB(A) buvo užfiksuotas Pelesos g. šalia geležinkelio, tuo tarpu vidutinis triukšmo lygis čia svyruoja nuo 60 iki 70 dB(A). Panašus garso lygis užfiksuotas ir Narbuto g. priešais „Panoramą“ šalia gyvenamųjų namų, Dariaus ir Girėno bei Kapsų g. sankryža, Čiurlionio g. ties tiltu į Vingio parką. Tuo tarpu vidutinis triukšmas prie Savanorių g. žiedo, bei Mindaugo ir Naugarduko g. sankryža neviršijo 65 dB(A) normos.

Vilniuje valstybinių institucijų atlikto triukšmo strateginio kartografavimo rezultatai rodo, jog kelių transporto triukšmas, viršijantis normas, veikia daugiau nei 39 tūkst. (7,1 proc.) miestiečių (naktį – daugiau nei 116 tūkst. (21 proc.); geležinkelių transporto – atitinkamai 1100 ir 3000 gyventojų (naktį); oro uosto – 800 ir 2400 gyventojų (naktį), pramoninės veiklos – 300 ir 600 (naktį).

Apie 34 proc. Lietuvos gyventojų erzinantis socialinis triukšmas, keliamas kaimynų ir šeimos narių, pasak D.Kirlio, absoliučiai priklauso nuo bendro gyventojų mentaliteto ir kultūros. Tuo tarpu buitinės technikos skleidžiamas garsas, kuris vargina 13 proc. gyventojų, jau ne vienerius metus yra vienas pagrindinių „Electrolux“ prietaisų tobulinimo prioritetų.

Šią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“ startavo iniciatyvos „Stop triukšmui“ puslapis, kuriame įvairių miestų gyventojai nuo šiol galės pranešti apie jiems trukdančius triukšmo šaltinius, taip pat jame bus pateikiama įvairiausia informacija apie triukšmo problemą ir jos sprendimo būdus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min