Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kretingos rajone – išgyvenimo stovykla

Prokuratūra siekia, kad būtų nubausti saugumo stovykloje neužtikrinę asmenys.
„15 minučių“/E.Jankausko nuotr. / Stovykla Senosios Įpilties kaime
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau pirmadienį, liepos 12 dieną, ant Senosios Įpilties piliakalnio (Kretingos raj.) prasidės „Išgyvenimo stovykla –„žalieji“ Robinzonai“, skirta Anykščių ir Kretingos rajonų 14 – 18 metų moksleiviams.

Jau aštuntus metus UAB „Renerga“ organizuoja šviečiamuosius projektus, nukreiptus į elektros gamybos iš atsinaujinančių šaltinių populiarinimą ir jaunimo, besidominčio „žaliąja“ energija, bendradarbiavimo tarp įvairių Lietuvos regionų skatinimą.

Šį kartą penkias paras stovyklos dalyviai gyvens savo įkurtame palapinių miestelyje ant istorinio piliakalnio, keliaus po istorines S. Įpilties vietas su vietos istorike, kiekvieną dieną po vieną komandą vyks apžiūrėti kaip statomos ir montuojamos elektrinės vėjo jėgainių parke Benaičių, Žinelių, Pelėkių kaimuose, dalyvaus talkoje su rajono bendruomene – naujam gyvenimui prikels kaimelį puošiančias skulptūras, o vėliau vakaros su talkos dalyviais.

Siekiant, jog moksleiviai ne konkuruotų, o draugautų ir efektyviai bendradarbiautų, dalyviai turės atlikti bendrų užduočių – uždarymo šventei paruošti pramoginį pasirodymą, koliažą, vaizduojantį vėjo jėgaines ir pristatyti stovyklos metu rašytą laikraštį. Žinoma, be užduočių stovyklautojai privalės tiesiog prižiūrėti tvarką savo palapinių miestelyje, gamintis maistą, vakarais dalintis įspūdžiais prie laužo ir šiaip linksmai leisti laiką kaip įprastoje vasaros stovykloje.

Vienintelė ir galbūt šiek tiek nekasdieniška šiuolaikiniam jaunimui stovyklos taisyklė – draudžiama naudotis bet kokiomis elektros energiją naudojančiomis priemonėmis. Tačiau praeitų stovyklų patirtis rodo, jog be mobiliųjų telefonų ir fotoaparatų, moksleivių praleistas laikas stovykloje būna tik dar produktyvesnis.
 
Aštuntus metus besitęsiančiame „žaliajame“ projekte jau dalyvavo daugiau nei 600 moksleivių iš Anykščių ir Kretingos rajonų. Per šį laikotarpį jie susipažino su alternatyviąja energetika ir jos svarba dabarties ir ateities kartoms atlikdami įvairias praktines užduotis - kūrė spektaklius, reklaminius paketus ir dokumentinius filmus, drožinėjo vėjo malūnus, rengė fotografijų parodas, rašė publicistinius straipsnius ir mokslinius darbus, dalyvavo viktorinose, savaitę autobusu keliavo žaliosios  energijos istorinėm pėdom, pajūryje kūrė savo „žalią“ šalį ir pan. O šį kartą moksleiviai be įvairių užduočių ir užsiėmimų, dar turės galimybę ir gyvai pamatyti, kaip statomas vėjo jėgainių parkas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min