Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kristinos Brazauskienės rentos klausimą spręs kitais metais

Kristina Brazauskienė
BFL/Ričardo Grigo nuotr. / Kristina Brazauskienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ar bus patenkintas mirusio prezidento Algirdo Brazausko našlės prašymas skirti jai valstybinę rentą, turėtų paaiškėti kitų metų pradžioje, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas. Pasak jo, sausio mėnesį tai bus vienas iš pirmųjų Vyriausybės pasitarimų klausimų.

„Šis budintis klausimas bus po Naujųjų vienas iš Vyriausybės pasitarimo klausimų“, – trečiadienį po metų įvykių apžvalgos konferencijos žurnalistams sakė D.Jankauskas.

Ministro teigimu, Vyriausybė turės apsispręsti, ar skirti rentą pagal dabar galiojančius įstatymus, ar įvertinus aplinkybes priimti „kokius nors kitus sprendimus“. Šiuo metu laukiama, ar Konstitucinis Teismas (KT) priims svarstyti grupės parlamentarų kreipimąsi dėl šios rentos skyrimo konstitucingumo. Tačiau ir tuo atveju, jei KT priimtų nagrinėti šį prašymą, teismo sprendimo gali prireikti laukti net kelerius metus, mat klausimas būtų svarstomas eilės tvarka. Seimas nesutiko kreiptis į KT parlamento vardu, o būtent tai būtų užtikrinę skubią prašymo svarstymo procedūrą.

Į KT grupė parlamentarų kreipėsi suabejojusi, ar dera rentą skirti moteriai, kuri A.Brazausko prezidentavimo metu dar nebuvo jo žmona. Be to, K.Brazauskienė valdo didelį turtą.

Ministras D.Jankauskas asmeninės pozicijos šiuo klausimu neatskleidė.

K.Brazauskienė rentos paprašė dar vasarą, netrukus po A.Brazausko mirties. Visuomenėje tai sukėlė nemažą pasipiktinimą. Savo ruožtu K.Brazauskienė grasina, kad jeigu bus atsisakyta skirti rentą, ji kreipsis į teismą.

Jei mirusio prezidento žmonai K.Brazauskienei vis dėlto bus skirta valstybinė prezidento našlės renta, mėnesį ji gautų apie 6 tūkst. litų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min