Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kultūrinis gyvenimas – jūriniame konteineryje

Anot A.Ciplijausko, rudenį šalia kultūros centro planuojama surengti šviesos instaliacijų festivalį, tačiau didelių renginių nebus daug – labiau bus orientuojamasi į mažus renginius, norima turėti vietą, kur galima kažką kurti ar tiesiog išgerti arbatos.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Anot A.Ciplijausko, rudenį šalia kultūros centro planuojama surengti šviesos instaliacijų festivalį, tačiau didelių renginių nebus daug – labiau bus orientuojamasi į mažus renginius, norima turėti vietą, kur galima kažką kurti ar tiesiog išgerti arbatos.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gegužės pabaigoje Pilaitėje tikimasi turėti naują kultūros centrą. Jis bus suręstas ne iš medienos ar plytų, o iš jūrinių konteinerių. Toks neįprastas statinys išdygs šalia miškelio, kurį ateityje ketinama paversti parku. Kultūros centro statybos finansuojamos privačiomis lėšomis, bet jis bus atviras visiems – ir norintiesiems užsiimti kūryba, ir tiems, kurie ateis tik išgerti arbatos.

Menininkas Andrius Ciplijauskas idėją Pilaitėje įkurti nedidelį kultūros centrą brandino kelerius metus, tačiau vis nesisekė rasti patalpų. „Visada norėjau šalia savo dirbtuvių turėti vietą, kur galėtų burtis žmonės. Bet Pilaitėje tinkamo pastato nebuvo, todėl nusprendžiau kažką padaryti pats. Taip ir išsirutuliojo mintis, kad turi atsirasti įdomios architektūros nedidelis pastatėlis“, – idėją kultūros centrą įkurdinti jūriniuose konteineriuose pristatė A.Ciplijauskas.

Įkurtuvės – gegužę

Šiuo metu konteineriai rekonstruojami, o savo vietoje Pilaitės prieigose šalia nebaigto statyti daugiabučio ir vieno prekybos centro turėtų atsirasti iki gegužės pabaigos. Menininkas tikina kol kas viską finansuojantis savo lėšomis, o leidimą žemės sklypu naudotis dvejus metus dar pernai prieš savo likvidavimą suteikė Vilniaus apskrities viršininko administracija.

„Tikiuosi, kad leidimas bus pratęstas, nes investicijos gana didelės, įdirbis – taip pat, todėl norėtųsi tuo naudotis ilgiau negu dvejus metus. Suburti bendruomenę taip pat nėra greitas procesas, tam reikia laiko“, – tvirtino A.Ciplijauskas.

Naujojo centro veikla, anot jo sumanytojo, labiausiai priklausys nuo pačių Pilaitės gyventojų, jų iniciatyvos ir pageidavimų. Tačiau žadama, kad čia bus galima pasidalinti patirtimi ir žiniomis vieniems su kitais, vesti įvairių kūrybinių užsiėmimų ketinama kviesti mokytojus, dėstytojus, taip pat bus organizuojamas ir vienas kitas didesnis renginys.

„Rudenį planuojame surengti šviesos instaliacijų festivalį, tikiuosi, šviesos instaliacijos miško fone labai gražiai „skambės“. Tai bus didesnis renginys, bet tokių nebus daug, labiau orientuosimės į mažus renginius, nes norime turėti vietą, kur galima kažką kurti, išgerti arbatos, pasinaudoti bevieliu internetu, apsikeisti receptais ar tiesiog pasivaikščioti po parką“, – savo viziją dėstė A.Ciplijauskas.

Seniūnija palaiko

Pilaitės seniūnas Albinas Šniras teigė palaikantis tokio centro idėją, nors pripažino, kad pats nėra menininkas. „Tai įdomi idėja, Lietuvoje turbūt pirmą kartą kažkas panašaus atsiras. A.Ciplijauskas jau yra organizavęs keletą renginių: jie buvo įdomūs ir traukė žmones. Kuo daugiau tokių vietų, kur galima susiburti, kažką veikti, tuo geriau, ne visi nuolat lankosi teatruose, kino teatruose, todėl reikėtų ir tokių vietų, kur žmonės ką nors pamatytų ir nemokėdami pinigų. Juo labiau kad centras bus šalia namų“, – sakė A.Šniras.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, kuruojantis kultūrą, Virginijus Dastikas tvirtina taip pat remiantis šią idėją, tačiau finansinės paramos naujai steigiamam kultūros centrui nežada.

„Mes skatiname panašias iniciatyvas – ir jaunimo užimtumo būtų didesnis, ir senjorams atsirastų vietos tiesiog pasėdėti. Manau, ir seniūnai turėtų prisidėti kuo galėdami, gal ir mes šiek tiek pinigų surastume. Žinoma, šiemet jau turbūt sunkiai jų rastume, nes biudžetas paskirstytas. Bet ateityje, jeigu būtų įdomus projektas, manau, tikrai galima būtų pagalvoti apie kokį nors finansavimą“, – žadėjo V.Dastikas.

Panašių centrų gali atsirasti ir kitur

Kultūros centrą šiuo metu turi tik Naujoji Vilnia, Trakų Vokė, Naujininkai. Anot V.Dastiko, šie centrai dirba visu pajėgumu, juose veikia įvairūs būreliai, organizuojami renginiai. Šie rajonai nutolę nuo miesto centro, juose trūksta pramogų, todėl centruose mielai buriasi bendruomenės.

V.Dastiko teigimu, panašių centrų reikėtų daugelyje seniūnijų, nes tik dalis jų turi pakankamai erdvių patalpų, kuriose galėtų vykti bendruomenės susitikimai ar renginiai. „Vakarų Europoje labai populiaru senose gamyklose kurti kūrybines dirbtuves, centrus, ten buriasi įvairūs menininkai, architektai ir t.t. Pramonės įmonės užsidaro, todėl atsiranda vietos kūrėjams. Bet Vilniuje tokios patalpos išparduotos, nelabai ką galime pasiūlyti“, – apgailestavo V.Dastikas.

A.Ciplijauskas neatmetė galimybės, kad pasiteisinus projektui Pilaitėje, panašių kultūros centrų atsiras ir kituose sostinės rajonuose. Kiek tiksliai jam šis projektas kainuos, menininkas neatskleidžia, bet pripažįsta, kad už šiuos pinigus jis su visa savo šeima galėtų pakeliauti ar įsigyti išties vertingų daiktų. „Bet gyvename vieną kartą, todėl drįstu rizikuoti. Tikiuosi, projektas bus patrauklus“, – sakė A.Ciplijauskas.

Komentarai
Temos Pilaitė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min