Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kultūros žmonės prisimins Rimantą Černiauską

Rimantas Černiauskas
Lietuvos rašytojų sąjungos nuotr. / Rimantas Černiauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Liepos 2 dieną Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininko Rimanto Černiausko draugai, kolegos, gerbėjai kviečiami susitikti „Senamiesčio“ bare ir dar kartą prisiminti gerą draugą, talentingą rašytoją.

Visi kviečiami pasikalbėti, peržiūrėti fotografijas, režisierės Dalios Kanclerytės kurtą siužetą ir atidengti Klaipėdos dailininkų bei restauratorių sukurtą atminimo ženklą, bylojantį, kad „Senamiesčio“ bare lankydavosi rašytojas, „aprašęs vaikų, žmonių, sliekų ir vaiduoklių gyvenimus“.

R.Černiausko bičiuliams kilo mintis sukviesti visus šios asmenybės vienytus Klaipėdos kultūros žmones ir taip paskatinti kultūros judėjimą Klaipėdoje. Judėjimą, kuris visai nepanašus nei į partiją, nei į armiją – laisva bendrystė, pokalbiai, keitimasis informacija, bendra veikla ir, žinoma, atmintis.

Baro „Senamiestis“ šeimininkas Silverijus Grikšas, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkas Arūnas Sakalauskas ir UAB „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas palaimino idėją, kad baro interjerą palaipsniui galėtų papuošti reikšminės skulptūros, mažosios plastikos elementai, fotografijos ir kiti atminimo ženklai, bylojantys apie per meno kiemą ir jame esantį barą tekantį laiką ir jame pėdsakus paliekančius žmones.

Iš bloknoto lapelio besišypsantį R.Černiausko knygos personažą – slieką – sukūrė skulptorius Sergejus Plotnikovas, o jo atliejimu bronzoje pasirūpino „Pamario restauratorius“ direktorius A.Kliukas.

Liepos 2 dieną 16 val. „Senamiesčio“ bare laukiami visi norintys dar kartą pasikalbėti apie R.Černiauską.

Bus atidengtas atminimo ir pagarbos ženklas rašytojui, rodomas D.Kanclerytės apie jį sukurtas siužetas, šeimos ir draugų turimos fotografijas.

Užsiregistravusiems bare bus rezervuotos vietos, kurių skaičius yra ribotas. Dalyvavimas renginyje – nemokamas, maistas ir gėrimai – savo sąskaita. Registracija adresu kultursklaida@gmail.com, arba tel. 8 611 81813.

Liepos 2 dieną, 10 valandą, Klaipėdos Kristaus karaliaus bažnyčioje bus laikomos šventos Mišios už R.Černiauską.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min