-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti
2014 05 06

Laikinai nušalinti siūlomas Darius Valys: tyrimas neturėtų būti sudėtingas

Generalinis prokuroras Darius Valys neprognozuoja, kiek galėtų trukti tyrimas dėl jo prieš kelerius metus padarytos avarijos, tačiau sako manantis, kad „jis neturėtų būti sudėtingas“.
Darius Valys
Darius Valys / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Laikiną nušalinimą nuo pareigų, dėl kurio į Seimą kreipėsi prezidentė Dalia Grybauskaitė, D.Valys sako būsiant proga pailsėti.

Prezidentė kreipėsi į parlamentą dėl sutikimo laikinai nuo pareigų nušalinti generalinį prokurorą, kad būtų sudarytos sąlygos ištirti prieš pustrečių metų jo sukeltos avarijos aplinkybes. Šis prašymas kol kas Seime nepradėtas svarstyti.

„Procedūra apibrėžta Prokuratūros įstatyme – jei pradedamas ikiteisminis tyrimas, generalinis prokuroras nušalinamas nuo pareigų“, – apie proceso eigą antradienį Seime žurnalistams sakė D.Valys.

Klausiamas, ar, jo manymu, prieš kelerius metus padaryta avarija užtraukia baudžiamąją atsakomybę, D.Valys tvirtino, jog „tyrimas turėtų atsakyti į visus klausimus“.

Klausiamas, ar, jo manymu, prieš kelerius metus padaryta avarija užtraukia baudžiamąją atsakomybę, D.Valys tvirtino, jog „tyrimas turėtų atsakyti į visus klausimus“

„Negaliu pasakyti, tai bus atliekama teisėsaugos institucijų ir yra sunku prognozuoti. Bet jis neturėtų būti sudėtingas, mano nuomone“, – į klausimą, kiek gali užtrukti tyrimas, atsakė D.Valys.

Pagal Prokuratūros įstatymą, inicijuoti tyrimą dėl generalinio prokuroro padarytos nusikalstamos veikos gali tik prezidentas, Seimo sutikimu nušalinęs jį nuo pareigų.

Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė antradienį žurnalistams sakė, kad prezidentės kreipimąsi numatyta svarstyti ketvirtadienį.

„Esu įsitikinusi, kad Seimas priims teisingą sprendimą, nelabai tikėčiau, kad Seimas apsigalvotų“, – svarstė ji.

L.Graužinienė tvirtino netikinti, jog D.Valys nežinojo, kad jo padaryta avarija užtraukia baudžiamąją, o ne administracinę atsakomybę.

„Seniai sakiau, kad generalinis prokuroras turėjo pasitraukti. Ir tikrai netikiu, kad jis nežinojo, kad buvo kitokios pasekmės. Tai ir slėpimas, dengimas situacijos ir prisiimant atsakomybę reikėtų tokio lygio pareigūnui pasielgti garbingai“, – pareiškė ji.

Generalinė prokuratūra prieš porą savaičių pranešė, kad D.Valys kreipėsi į prezidentę, prašydamas inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl jo prieš pustrečių metų sukeltos avarijos.

Generalinis prokuroras tokį žingsnį žengė susipažinęs su Vilniaus apygardos prokuratūros raštu, kad jo sukelta avarija turi būti traktuojama kaip galbūt nusikalstama veika, o ne kaip administracinis kelių eismo taisyklių pažeidimas. Mat paaiškėjo, kad nukentėjusiajai padaryta žala sveikatai gali būti vertinama kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas, o tai sudaro pagrindą baudžiamajai atsakomybei.

D.Valys avariją sukėlė 2011 metų spalio 19-osios rytą. Vilniuje, Ateities gatvėje, jo vairuojamas nuosavas automobilis „Volvo V70“ kliudė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusią 58-erių moterį. Nukentėjusioji buvo nuvežta į ligoninę, kur jai nustatyti abiejų blauzdų sumušimai. Po apžiūros moteris išleista gydytis į namus.

Per eismo įvykį prokuroras buvo blaivus. Jis teigė pėsčiosios nepastebėjęs, nes kelyje buvo blogas matomumas, slidu, lijo lietus.

Dėl šio avarijos D.Valiui teismas skyrė 500 litų baudą. Tai minimali bauda, kokią numato įstatymas už tokio pobūdžio administracinį pažeidimą.

Į prokurorus dėl ikiteisminio tyrimo kreipėsi buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas, dabar Seimo narys Vitalijus Gailius. Jis teigė gavęs duomenų, kad atliekant tyrimą dėl D.Valio pėsčiųjų perėjoje partrenktos moters nebuvo ištirtos visos aplinkybės ir nukentėjusiosios sužalojimai galėjo būti įvertinti netinkamai.

Mat paaiškėjo, kad per avariją partrenkta vilnietė ambulatoriškai gydėsi daugiau nei mėnesį, turėjo nedarbingumo pažymėjimą dėl nelaimingo atsitikimo pakeliui į darbą. Baudžiamasis kodeksas numato, kad gydymo laikotarpis lemia, ar kaltininkui bus pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nesunkus sveikatos sutrikdymas fiksuojamas, kai nukentėjęs asmuo yra nedarbingas ilgiau nei 10 dienų. Tada ikiteisminis tyrimas yra privalomas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius