Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laivų paradas: be biudžeto, bet su kilnia idėja

Laivų paradas pradės laivybos sezoną Klaipėdoje.
Laivų paradas pradės laivybos sezoną Klaipėdoje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėda ruošiasi pirmajam laivų paradui, pradėsiančiam laivybos sezoną uostamiestyje.

Praėjusiais metais vykusių didžiųjų švenčių „Europiada“ ir „The Tall Ships Races“ organizatoriai kuria naujas tradicijas ir kviečia visus klaipėdiečius gegužės 22-ąją išeiti į miestą ir pasidžiaugti laivais.

Anot vienos iš organizatorių Jolantos Braukylienės, kuo daugiau kalbėtasi apie naująją iniciatyvą, tuo daugiau ją palaikančiųjų atsirado. „Neturime jokio biudžeto, bet turime puikią idėją“, – sakė ji.

Švies nuo kranto

Laivų parade pirmoji dalyvauti panoro kompanija  „Bega“ su pramoginiu kateriu, dar du privatūs laivai bei 20 Klaipėdos mažųjų laivų asociacijos laivelių. Registracija tik prasidėjo, viliamasi, kad atsiras daugiau norinčiųjų dalyvauti.

Šitaip, pasak šventės sumanytojų, norima imti puoselėti europietiško jūrinio miesto įvaizdį. Dailininkas Anatolijus Klemencovas sukūrė specialias vėliavėles su šventės simbolika. Jomis pasipuoš kiekvienas laivas.

Laivai, dalyvausiantys šventėje, turės susimokėti simbolinį mokestį. Už tai juos organizatoriai pauoš specialia šventine atributika. Laivai kviečiami pasidabinti žibintais, girliandomis, kad vakare būtų puikiai matomi nuo kranto.

Į šventę atėję klaipėdiečiai ir miesto svečiai bus kviečiami prisidėti prie šventės tradicijų puoselėjimo perkant solidarumo apyrankes.

Šventė turėtų prasidėti „Meridiano“ tempimu į doką, tam bus pakelti abu tiltai. Burlaivis paskutinį kartą buvo judintas prieš aštuonerius metus. 21.30 val. Danės žiotyse rengiamas laivų mūšis, o nuo 21.45  val. – naktinis laivų paradas ir šventės laivuose.

Atkurs istorinį mūšį

Klaipėdos karybos istorijos primininkas Egidijus Zajecas su kitų miestų karybos klubų atstovais ir latviais atkurs istorinį mūšį Kruizinių laivų terminale.

Laivų mūšyje, kuris atkurs XIX amžiaus įvykius, kausis du mediniai laivai su visa karo amunicija ir patrankomis.

Stebėti reginį pirmose eilėse bus kviečiami tie klaipėdiečiai, kurių bent viena aprangos detalė bus senovinė.

Anot E.Zajeco, bus atkurtas 1808 metų mūšis, kai  į Klaipėdos uostą įplaukė Gdansko flotilės laivas „Le general Rapp“ ir atakavo uoste stovintį amerikiečių „Rebecca“. Tuo metu Amerikos laivynas buvo didžiausias kontrabandinių prekių gabentojas. Nuo stiebo buvo nuplėšta vėliava, o krovinys sunaikintas.

Komentarai
Šioje istorijoje „Laivų paradas“, Biudžetas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min