Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 02 12

Lankytojus jau pasitinka atnaujinta muziejaus salė (nuotraukos)

Po daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos ketvirtadienį oficialiai atidaryta Vytauto Didžiojo karo muziejaus Didžioji salė. Atnaujintoje erdvėje lankytojai gali pasigrožėti iki šiol nerodytais eksponatais.
Atidaryta rekonstruota Vytauto Didžiojo karo muziejaus pagrindinė salė
Atidaryta rekonstruota Vytauto Didžiojo karo muziejaus pagrindinė salė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pagrindinė muziejaus ekspozicijų salė buvo atnaujinta iš pagrindų: pakeistos net senosios grindys, po jomis, taip pat ir sienomis sumontuotos komunikacijos. Prieš rekonstrukciją buvusią erdvę primena tik radiatoriai ir durys. Juos statybininkai restauravo – pakeisti istorinio pastato paveldo detales neleido specialistai.

Atnaujintoje salėje lankytojai jau vakar galėjo pasigrožėti įvairių epochų eksponatais. Tarp jų – ir anksčiau jiems nerodytos istorinės vertybės, pavyzdžiui, Lietuvos okupantų ir partizanų ginklai, lietuviški automatai, taip pat 1901 m. Jano Styko nutapytas paveikslas „Vytauto priesaika“. Prieš II pasaulinį karą iš Paryžiaus pargabentas eksponatas kainavo 10 tūkst. litų. Dabar jo vertė gali siekti apie 100 tūkst. litų.

Oficialioje salės atidarymo ceremonijoje pristatytas ir naujas eksponatas – istorinė Lietuvos-Lenkijos valdovo Augusto II karališkojo pulko vėliava. Ją atkūrusi menininkė Bronė Neverdauskienė pasakojo, jog didžiuojasi šiuo savo kūriniu. „Vėliavą kūriau dvejus metus. Pirmiausia vykau į Stokholmą, karo archyvus, kur analizavau istorinę medžiagą. Po 1,5 metų prasidėjo vėliavos siuvimas. Tai buvo labai sunkus ir kruopštus darbas. Naudojau vien tik šilką. Sunkiausiai ištirti visas detales ir jas atkurti taip, kaip buvo autentiškoje vėliavoje. Naudojai net mikroskopą – dėjau siūlą prie siūlo ir daigsčiau. Su Švedijos karo archyvo darbuotojų pagalba pavyko atkurti vėliavą tokią, kokia ji buvo XVIII a. Pradžioje. Atkurtos spalvos, išblukusios, išsitrynusios detalės – viskas“, – sakė B.Neverdauskienė.

Muziejaus darbuotojai planuoja, kad atnaujintoje Didžiojoje salėje vyks ne tik muziejaus, bet ir visuomeniniai bei privatūs renginiai. Šia erdve ceremonijoms jau susidomėjo Lietuvos bajorų sąjungos nariai. Rekonstruota pagrindinė salė – pirmoji, tačiau ne paskutinė. Remonto dar laukia keliolika kitų muziejaus erdvių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius