Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laukiančių socialinio būsto daugėja

Šiuo metu socialinio būsto laukia beveik 2000 žmonių.
15min.lt nuotr. / Šiuo metu socialinio būsto laukia beveik 2 000 žmonių.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Baigiantis metams, uostamiesčio valdininkai suka galvas, kur kitąmet priglausti beveik 2 tūkstančius būsto įsigyti negalinčių žmonių: naujų būstų statyti neketinama, o senuosius, kaip ir kasmet, reikia gerokai atnaujinti.

Anot savivaldybės Socialinio būsto skyriaus specialistų, pastebima tendencija, kad dėl prastų ekonominių sąlygų eilė socialiniam būstui gauti didėja kasmet. Kaip teigė savivaldybės Socialinių reikalų departamento vadovė Audra Daujotienė, šiemet socialinio būsto laukia apie 1 800 žmonių ar šeimų. Iš jų vien tremtinių yra apie septyniasdešimt.

Daugiausia gyvenamojo ploto laukia bendroje eilėje užsiregistravę asmenys, be šios, yra dar 5 vadinamosios eilės. Didžiausią galimybę gauti būstą turi našlaičiai: jiems skiriami 25 proc. turimų butų. Pasak specialistų, dažniausiai jiems pakanka vieno kambario buto. Panaši dalis būstų skiriama neįgaliesiems ir daugiavaikėms šeimoms – po 20 proc. savivaldybei priklausančių butų. Jeigu šeima ir asmuo, įrašyti į sąrašą savivaldybės socialiniam būstui išsinuomoti, pasikeitus aplinkybėms įgyja teisę būti įrašyti į kitą sąrašą, jie gali būti perrašomi į atitinkamai kitą sąrašą, įskaitant buvimo ankstesniame sąraše metus.

Pusantro milijono – remontui

Sulaukę savo eilės, nuomininkai įgyja teisę gyventi socialiniame būste trejus metus su galimybe sutartį pratęsti. Tokioje eilėje kai kam tenka laukti kelerius ar keliolika metų. Pasak įmonės „Klaipėdos butai“, administruojančios socialinio būsto nuomos paslaugas, vadovės Polės Maskoliūnienės, šiuo metu savivaldybė turi apie 2 000 socialinių butų, o eilėje laukiančių žmonių – dar tiek pat. Tačiau naujų būstų statyti ar pirkti kitąmet kol kas neplanuojama.

Anot A.Daujotienės, statybų bus imtasi tik tuo atveju, jei lėšų skirs valstybė. Kaip ir kasmet, didesnis dėmesys bus skiriamas nusidėvėjusių butų remontui, kuriam bus panaudotos už nuomą surinktos lėšos. Skaičiuojant nuo sausio mėnesio, į savivaldybės biudžetą įplaukė beveik 1,5 mln. už nuomą surinktų litų. Nuomos kaina už 1 kv.m siekia nuo 99 ct iki 4,77 Lt (priklausomai nuo to, kokios būklės yra butas). Šios kainos pakoreguotos 2009-ųjų birželio mėnesį pagal Vyriausybės nutarimą. Prieš tai nuoma atsiėjo šiek tiek pigiau.

Iškeldina triukšmadarius

„Klaipėdos būsto“ vadovės P.Maskoliūnienės teigimu, šiemet 28 butų nuomininkams buvo nutrauktos sutartys dėl kelių priežasčių: dėl skolų, mirus nuomininkui ar savanoriškai išsikėlus. Šie butai šiuo metu yra renovuojami. Pasitaiko, kad žmonės atsisako nuomotis iš savivaldybės butą, nes jiems ir valdiško būsto nuomos kaina neįkandama. Tačiau specialistė neslėpė, kad nestinga ir kur kas nemalonesnių atvejų: šiemet net iš 21 buto nuomininkai buvo iškeldinti prievarta.

„Triukšmadarių yra nemažai. Kai kurie žmonės socialinį būstą tiesiog paverčia landyne“, – sakė pašnekovė. Tokiems butams remontuoti reikia nemažų investicijų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min