Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 08 28

Lenkų parduotuvės vis dar masina lietuvius

Nuo rudens Lietuvoje iki 21 proc. išaugus pridėtinės vertės mokesčiui, verslininkai, užsiimantys lietuvių vežimu į Lenkiją apsipirkti, tikisi antrosios pigesnių prekių ieškančių lietuvių bangos. Tačiau finansų specialistai sako, kad lietuviškų ir lenkiškų kainų skirtumas nebėra toks ryškus kaip metų pradžioje.
Lenkija rudenį tikisi sulaukti panašios iš Lietuvos atvykstančių pirkėjų bangos, kokia ją buvo užplūdusi šių metų vasario ir kovo mėnesiais.
Lenkija rudenį tikisi sulaukti panašios iš Lietuvos atvykstančių pirkėjų bangos, kokia ją buvo užplūdusi šių metų vasario ir kovo mėnesiais. / „Gazeta Współczesna Suwałki“ nuotr.
Temos: 1 Lenkija

Metų pradžioje pradėjusi vežti lietuvius į Lenkiją apsipirkti kelionių bendrovė „Želesa“ ir šiuo metu nesiskundžia klientų skaičiumi. Bendrovės direktorius Leonidas Fedorenka prognozavo, kad po atostogų dar daugiau lietuvių norės pigiau apsipirkti.

„Net ir dabar nesiskundžiame klientų skaičiumi, ypač kai reikia vaikus mokyklai apipirkti. Neabejoju, kad rudenį Lietuvoje išaugus kainoms dar daugiau lietuvių norės važiuoti į Lenkiją“, – „15min“ kalbėjo L.Fedorenko.

Greitųjų kreditų bendrovės „SMScredit.lt“ direktorius Gediminas Velička taip pat neatmetė galimybės, kad rudenį į Lenkiją gali plūstelėti pigių prekių ieškančių lietuvių, tačiau tam kol kas nesiruošia. „Metų pradžioje teikėme net specialius kreditus važiuojantiems apsipirkti į Lenkiją. Dabar kol kas tam nesiruošiame, nes šiuo metu situaciją prognozuoti sunkiau“, – teigė verslininkas.

Kad Lenkija visada populiari tarp lietuvių pirkėjų, pastebi ir trejus metus Lenkijoje dirbantis Lietuvos konsulas Seinuose Liudvikas Milašius. „Visada, net ir prieš krizę, pasieniuose gyvenantys lietuviai traukdavo apsipirkti į Lenkiją, nes čia mažesnės kainos“, – teigė jis.

Keliauja autobusais

„Želesos“ vadovas L.Fedorenka sakė, kad kiekvieną šeštadienį susirenka pilnas keliaujančiųjų į Lenkiją autobusas – apie 50 žmonių.

„Keliauja labai įvairūs žmonės – nuo verslininkų iki šaltkalvių“, – teigė L.Fedorenka. Pašnekovas pasakojo, kad žmonės važiuoja pirkti visko. „Tiek mėsa pigesnė, tiek sūriai, kiti maisto produktai, tiek drabužiai ar namų apyvokos prekės“, – sakė jis.

„Želesos“ vadovo tvirtinimu, mėsa Lenkijos parduotuvėje prie jos perdirbimo fabriko kainuoja kone perpus pigiau. „Žmonės perka ir po 20, ir po 30 kg mėsos, ypač šventėms. Daug kas turi sodus, kepa šašlykus, tad apsiperka, pasikviečia draugų. Kainų skirtumas padengia ir 50 Lt kainuojantį autobuso bilietą“, – tikino L.Fedorenka. Jis pasakojo, kad keliaujantieji išvažiuoja naktį, dieną aplanko apie 6 prekybos punktus ir vėlai vakare grįžta į Vilnių bei Kauną.

Lenkija – populiari visais laikais

Lietuvos konsulas Seinuose Liudvikas Milašius prisiminė vasaros pradžią. „Išvažiuoji į miestą ir nerandi vietos, kur galėtum pastatyti automobilį. Net prie vaistinės laisvų vietų nėra – viskas užstatyta lietuvių. Daug kas ne tik maisto, bet ir pigesnių vaistų atvažiuoja įsigyti“, – pasakojo konsulas.

Lietuvius Lenkijoje galima atskirti ne tik iš to, kad prie firminių mėsos parduotuvių jie stovi jau nuo 5–6 val. ryto, bet ir iš to, kad jų prekių krepšeliai išsiskiria pilnumu, – sakė. L.Milašius.

L.Milašiaus tvirtinimu, palyginti su vasaros pradžia, šiuo metu lietuvių sumažėję apie 10 proc. „Gal atostogauja, o gal ir išaugusių kainų išsigando. Nes ir lenkai, pamatę, kad pas juos atvažiuoja pirkti, pakėlė kainas – pasinaudojo proga, – neslėpė pašnekovas. – Lietuvius Lenkijoje galima atskirti ne tik iš to, kad prie firminių mėsos parduotuvių jie stovi jau nuo 5–6 val. ryto, bet ir iš to, kad jų prekių krepšeliai išsiskiria pilnumu.“

IKEA – lyg magnetas

Lietuviams Lenkijoje rūpi ne tik pigesni maisto produktai. Ypatingo dėmesio sulaukia šalyje kaimynėje veikiančios švedų koncerno IKEA parduotuvės, prekiaujančios baldais bei kitais šiuolaikiškais namams skirtais daiktais. Mat Lietuvoje šios kompanijos baldais ir aksesuarais prekiauja tik tarpininkai.

Į vieną iš dviejų Varšuvoje esančių IKEA parduotuvių porą kartų apsipirkti važiavusi kaunietė Simona Stragienė pasakojo, jog sutiko ne vieną lietuvį, susiviliojusį geru kainos ir kokybės santykiu.

„Prie parduotuvės esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje matėsi lietuviškų automobilių numerių. O parduotuvių skyriuose ar prie kasų galėjai išgirsti ne vieną, sakantį „atsiprašau“, – sakė pašnekovė. Vilnietė Eleonora Kovger, į Lenkiją nuvykusi su draugais, teigė parduotuvėje IKEA už apytiksliai 1500 Lt įsigijusi kelias spintas ir kitų panašių baldų.

„Tuomet, pavasarį, kai mes buvome, skirtumas tarp Lietuvos ir Lenkijos parduotuvių kainų buvo didesnis nei dabar. Tačiau ir šiuo metu ten turėtų būti šiek tiek pigiau. Be to, Lietuvoje nėra IKEA koncerno parduotuvių“, – kalbėjo vilnietė.

Kad lietuviai į kelionės Lenkijoje maršrutus įtraukia IKEA parduotuves, patvirtino ir kiti „15min“ pašnekovai. Jų teigimu, ne vienas lietuvis, važiavęs į Žolinės savaitgalį Lenkijoje vykusį Madonnos koncertą, suderino apsipirkimą šiose parduotuvėse.

Greitam vartojimui – greitieji kreditai

Greituosius kreditus išduodančios bendrovės pastebi, kad kai kurie keliautojai prieš važiuodami specialiai pasiima pinigų prekėms. „Populiariausia skolinamasi suma – 500 Lt. Žmonėms ji apsimoka, nes jie Lenkijoje išleidžia mažiau, tad kainų skirtumo užtenka palūkanoms padengti“, – tikino „SMScredit.lt“ vadovas G.Velička.

Tačiau paklaustas, kaip grąžinami kreditai, pašnekovas atskleidė, kad žmonėms sunkiau kreditus grąžinti nei pasiimti. „Vis daugiau žmonių prašo atidėti kredito grąžinimą mėnesiui. Paslauga kainuoja 35 Lt, tačiau, matyt, žmonės susiskaičiuoja ir nusprendžia, kad jiems taip geriau“, – sakė G.Velička.

Stabilus zlotas – didesnės kainos

„Palyginti su šių metų pradžia, dabar Lenkijos zlotas yra sustiprėjęs lito atžvilgiu beveik 15 proc. Vadinasi, lietuviams, vykstantiems apsipirkti į Lenkiją, šios šalies prekės pabrango atitinkamai 15 proc.“, – sakė „Swedbank“ Lietuvoje Valiutų pardavimo skyriaus dileris Mindaugas Žeimys. Jo tvirtinimu, pastaruoju metu kylančios akcijų kainos didina ir Lenkijos zloto paklausą, nes už šią valiutą perkamos Lenkijos įmonių akcijos. „Lenkijos ekonomika, palyginti su kitomis ES šalimis, atrodo gana tvirtai, tai taip pat prisideda prie zloto stiprėjimo. Jeigu pasaulio akcijų indeksai ir toliau kops į viršų, galime tikėtis tolesnio zloto stiprėjimo“, – prognozavo M.Žeimys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius