Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 10 15

Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo pradėti Neringos Venckienės apkaltos procedūrą

Liberalų sąjūdžio frakcija antradienį kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, ragindama komisiją teikti Seimui pradėti nuo 2013 m. balandžio mėn. Seimo posėdžiuose nedalyvaujančios Seimo narės Neringos Venckienės apkaltos procedūrą.
Neringa Venckienė
Neringa Venckienė / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Kreipimesi į Etikos ir procedūrų komisiją pabrėžiama, kad parlamentarė N. Venckienė, kuri be pateisinamų priežasčių jau daugiau kaip pusmetį nedalyvauja Seimo posėdžiuose ir Seimo komitetų veikloje, galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir (ar) sulaužė priesaiką. Būtent Seimo Etikos ir procedūrų komisija, atsižvelgdama į Seimo statuto nuostatas, turi prižiūrėti, kaip laikomasi Statuto ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių Seimo narių veiklą.

„Pirmiausia siūlome imtis veiksmų, o konkrečiai – apkaltos procedūros, atsakingą Seimo instituciją. Manome, kad praėjo visi protingi terminai, per kuriuos N. Venckienė turėjo pasirodyti Seimo rūmuose ir imtis darbų, kuriuos atlikti įsipareigojo duodama Seimo nario priesaiką. Liberalai laikosi pozicijos, kad Seimo narys, kuris galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką, kuris negerbia ir nevykdo Konstitucijos bei Lietuvos įstatymų, yra nevertas Seimo nario vardo“ , – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Liberalų sąjūdžio frakcijos kreipimesi taip pat primenama, kad Konstitucinis Teismas 2004 m. liepos 1 d. nutarime konstatavo, jog dalyvavimas Seimo posėdžiuose yra konstitucinė Seimo nario pareiga. Seimas pagal Konstituciją turi pareigą nustatyti tokį teisinį reguliavimą ir veikti taip, kad būtų užtikrintas šios Seimo narių konstitucinės pareigos – pareigos dalyvauti Seimo posėdžiuose – vykdymas.

Atkreipiamas dėmesys, kad Seimas turi nustatyti tokį teisinį reguliavimą, kad Seimo nario nedalyvavimas Seimo posėdžiuose būtų galimas tik esant ypač svarbioms pateisinamoms priežastims. Pabrėžtina, kad Seimo nario elgesys, kai jis be ypač svarbios pateisinamos priežasties nedalyvauja Seimo posėdžiuose, yra vertintinas kaip Seimo nario – Tautos atstovo – konstitucinės priedermės neatlikimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius