Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva be patyčių – įpareigojimas kiekvienam

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentūroje surengtoje diskusijoje apie smurtą ir patyčias mokyklose dalyvavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad patyčios ir pažeminimai tampa ne tik mokyklų, bet visos visuomenės skauduliu, kurio įveikti viena valstybė nepajėgi, teigiama Prezidentūros pranešime.

Prezidentė ragino už vaikų ir visuomenės saugumą atsakingas ministerijas į pagalbą pasitelkti įvairiose srityse aktyviai dirbančias nevyriausybines organizacijas (NVO) ir paremti jų iniciatyvas, kurios padeda efektyviai spręsti socialines problemas. Prezidentės teigimu, valstybė yra monopolizavusi socialinių paslaugų sektorių ir tai trukdo žmonėms gauti greitą ir profesionalią pagalbą.

Šalies vadovė pasirašė memorandumą „Vaikystė be patyčių“, kuriame prieš smurtą ir patyčias susivienijusios valdžios institucijos ir visuomeninės organizacijos įsipareigoja sutelktomis pastangomis siekti, kad vaikai augtų saugioje aplinkoje, kurioje nebūtų įžeidinėjimų, skaudinimo, smurto ir diskriminacijos. Memorandumą taip pat pasirašė Švietimo ir mokslo, Sveikatos, Socialinės apsaugos ir darbo ministrai, Vaiko teisų apsaugos kontrolierė, Policijos generalinis komisaras, Žurnalistų sąjungos, Tėvų forumo, Mokyklų vadovų asociacijos, Moksleivių sąjungos ir Mokinių parlamento, VŠĮ „Vaikų linija„ bei Telefoninės psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos vadovai.

„Parašais patvirtintas susitarimas visomis įmanomomis priemonėmis stabdyti smurto ir patyčių bangą šalyje – įpareigojimas kiekvienam ne tik deklaruoti pagarbą, toleranciją, draugiškumą, kultūringą elgesį, bet ir patiems būti asmeniniu pavyzdžiu“, – pasirašydama memorandumą pabrėžė prezidentė.

Pasak prezidentės, memorandumas „Vaikystė be patyčių„ ir šiandien prasidedanti akcija „Savaitė be patyčių“ – pirmieji žingsniai, kurie turėtų peraugti į visuotinį judėjimą už Lietuvą be patyčių.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min