Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai mokysis lenkų mokyklose

Valdiškos mokyklos, kurios kenčia nuo margaspalvių bei įvairiakalbių imigrantų vaikų, britų tėvelius nelabai vilioja leisti ten mokytis savo mažuosius.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus rajono savivaldybė tikina, kad pertvarkius mokyklų administravimą moksleivių interesai nenuketės.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus rajono savivaldybė, per tarybos posėdį nusprendusi reorganizuoti 14-a rajono mokyklų, atmeta kaltinimus, kad pertvarkant mokyklas lietuviškos klasės prijungiamos prie lenkiškų ugdymo įstaigų, o ne atvirkščiai.

Vilniaus rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andriuškevič aiškino, kad rajono taryba nusprendė nuo kitų mokslo metų pradžios reorganizuoti 14 mokyklų ir taip sutaupyti pinigų. „Sujungsime mažai moksleivių turinčias mokyklas ir taip sumažinsime administracijai reikalingas išlaidas, – pasakojo L.Andriuškevič. – Moksleiviai mokysis tose pačiose klasėse, juos mokys tie patys mokytojai pagal tas pačias programas. Tik direktorius bus nebe ten pat, o mokykloje, kurios padaliniu taps reorganizuojama mokykla.“
 

Vis dėlto Seimo narys Gintaras Songaila pastebėjo, kad Vilniaus rajono valdžia neatsižvelgia į lietuvių poreikius ir daugiau mokinių turinčias klases jungia prie mokyklų, kuriose mokoma lenkų kalba. „Lietuvių klasės jungiamos prie lenkiškų mokyklų, bet kažkodėl nė viena lenkiška klasė nejungiama prie lietuviškos mokyklos“, – „15min“ pasakojo G.Songaila.

Parlamentaras pateikė apie dešimt pavyzdžių, kaip rajone neteisingais principais remiantis jungiamos mokyklos. „Airėnų mišri mokykla, kur lietuviškos pradinės klasės žymiai gausesnės, jungiama prie lenkiškos Maišiagalos Obrembskio mokyklos, kurioje mokoma lenkiškai, bet ne prie lietuviškos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mokyklos toje pačioje Maišiagaloje“, – kalbėjo G.Songaila.

Po viešo parlamentaro pasipiktinimo be atsako neliko ir Vilniaus rajono savivaldybė. Ji paskelbė, kad G.Songaila – „šmeižikas ir provokatorius“. „Šmeižtas, kad mes siekiame naudos tik lenkams. Man, kaip Švietimo skyriaus vedėjai, svarbiausias yra mokinys ir nesvarbu, kokios tautybės jis yra: lenkas, rusas ar lietuvis“, – atsikirto L.Andriuškevič.

Jos tvirtinimu, mokyklos jungiamos remiantis teritoriniais principais, sujungiant arčiausiai esančias mokyklas. „Be to, mes reorganizuojame tik vieną lietuvišką mokyklą, net 8 mokyklas lenkų, 4 – lietuvių ir lenkų bei vieną lenkų ir rusų mokyklą“, – vardijo L.Andriuškevič.

G.Songaila pastebėjo, kad nors reorganizuoti planuojamų mokyklų sąraše grynai lietuviška mokykla yra tik viena, mišriose mokyklose taip pat daug lietuviškų klasių. „Mes kalbame apie ratus, o jie apie batus. Mes sakome, kad lietuviškas klases jungia prie lenkiškų mokyklų, o jie ginasi, kad tik vieną lietuvišką mokyklą reorganizuoja“, – sakė parlamentaras.

Jis teigė rankų nenuleisiantis: „Dar Vyriausybės atstovas turi įvertinti rajono tarybos sprendimą. Aš pasidomėsiu, ką apie tokią reorganizaciją mano Švietimo ir mokslo ministerija. Norėčiau, kad vyktų dialogas, o ne spjaudymasis įvairiais epitetais.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min