Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai nori šventiškai paminėti Žalgirio mūšio sukaktį

Žalgirio mūšis
Žalgirio mūšis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiais metais minime 600–ąsias Žalgirio mūšio metines. Lietuvos gyventojai mano, kad šią sukaktį geriausia paminėti surengiant iškilmingą šventę ar labdaros koncertą.

Liepos 15–oji – Žalgirio mūšio diena – viena iš reikšmingiausių datų Lietuvos istorijoje. Jau nuo metų pradžios vyksta šios sukakties paminėjimui skirti renginiai.

Penktadalis Lietuvos gyventojų mano, jog šią sukaktį geriausia paminėti surengiant iškilmingą paminėjimą ar šventę. Tai parodė tyrimų bendrovės „GfK CR Baltic“ šių metų balandžio mėn. 12–25 dienomis atlikta apklausa. Tuo tarpu 15 proc. apklaustųjų teigia, kad šiai progai tiktų labdaros koncertas.

Tačiau 6 proc. apklausoje dalyvavusių žmonių mano, jog paminėti reikėtų kukliai, nes turime taupyti. Taip mano vyresni Lietuvos piliečiai. Net 11 proc. apklausoje dalyvavusių 61–74 amžiaus žmonių teigė, kad taupyti reikėtų net ir tokioms iškilmėms.

Tuo tarpu Lietuvos jaunimui norėtųsi pramogų. Net pusė apklausoje dalyvavusių jaunų žmonių – 15–25 metų amžiaus respondentų – atsakė, jog šią sukaktį paminėti geriausia būtų surengiant iškilmes ar labdaros koncertą. Taip mano ir šiek tiek daugiau nei trečdalis 26–45 metų amžiaus respondentų.

Tokių iškilmių rengimas labai svarbus lietuvių istorinei savimonei ir joms daug lėšų nereikia, teigia V.Dolinskas.

Pasak Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus istoriko dr. Vydo Dolinsko, šioms iškilmėms rengiami vieši renginiai ir didžioji dalis jų – labdaringi. Parengta ir Lietuvos Vyriausybės patvirtinta visa Žalgirio mūšio 600 metų minėjimo programa, kurią įgyvendina ministerijos, kultūros ir mokslo institucijos.

„Džiugina tai, jog lietuviai nori, kad tokios iškilmės būtų minimos plačiai, ypač jaunimas. Be to, tokių iškilmių rengimas labai svarbus lietuvių istorinei savimonei ir joms daug lėšų nereikia. Antai liepos 1 ir liepos 15 d. Valdovų rūmuose ir bus rengiamas labdaringas poezijos ir muzikos vakaras bei koncertas šioms iškilmėms paminėti“ – pasakoja V.Dolinskas.

„Šios apklausos rezultatai atspindi lietuvių ir atskirų tautos sluoksnių savimonės lygį bei pagarbą šalies istorijai, – teigia V.Dolinskas. – Mes nuolat pastebime, kad muziejuose, taip pat ir Valdovų rūmuose rengiamuose nemokamuose koncertuose ar kitokiuose renginiuose dalyvauja įvairaus amžiaus žmonės, bet dominuoja vyresnio amžiaus kultūrininkai.“

Komentarai
Šioje istorijoje Žalgirio mūšis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min