Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje veikia apie 3000 Rusijos slaptųjų tarnybų agentų

Mečys Laurinkus
„Scanpix“ nuotr. / Mečys Laurinkus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Mano manymu, šiuo metu Lietuvoje yra apie 3000 Rusijos slaptųjų tarnybų agentų. Jie telkiasi ne vasaros stovykloms Neringoje, bet įgyvendinti strateginių Rusijos tikslų“, – šeštadienio „Lietuvos ryte“ teigia buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Mečys Laurinkus.

Pasak buvusio Lietuvos saugumo šefo, didžiausia Rusijos agentų koncentracija yra energetikos ir susisiekimo sektoriuose.

„Pastaraisiais metais intensyviai okupuojamas smulkusis verslas ir informacinė erdvė. Boriso Jelcino laikais Rusijos požiūris į Lietuvą buvo padrikas, o kai kurių Kremliaus sluoksnių – karinis revanšistinis. Pastarąjį turėjome progos patirti“, – teigia M.Laurinkus.

Pastarąjį dešimtmetį, anot buvusio VSD generalinio direktoriaus, Rusija ėmėsi kitokios taktikos. Pradėta kurti regiono strategija, į kurią patenka ir Lietuva. Svarbiausia šioje strategijoje yra elektra, dujos ir nafta.

„Rusija Baltijos valstybėse ir Juodosios jūros baseine siekia visiškos kontrolės, o Vidurio Europoje dėl finansinių išteklių stokos, perimant tik tam tikrus energetinės infrastruktūros segmentus, siekiama energetinio dominavimo“, – perspėja M.Laurinkus.

Buvęs VSD vadovas apgailestauja, kad kovoti su slapta Rusijos veikla Lietuvoje trukdo „jau ketverius metus viešojoje erdvėje dirbtinai palaikoma beatodairiška kritika VSD atžvilgiu“.

„Mano manymu, Lietuvai derėtų tęsti ir tobulinti Valdo Adamkaus laikotarpiu pradėtą kurti atsaką Rusijai, o užuot VSD atžvilgiu iš visuomeninių organizacijų, Seimo ir netgi Vyriausybės skelbus principą – pagausim, pagausim, – leisti VSD pačiam pagaliau užsiimti savo darbu“, – tvirtina M.Laurinkus.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min