Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos dailės muziejus neskelbiamas derybas vykdė neteisėtai

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Viešųjų pirkimų tarnyba, įvertinusi Lietuvos dailės muziejaus vykdyto pirkimo dėl saugyklų įrangos būdo parinkimą, konstatavo, kad neskelbiamos derybos pasirinktos nepagrįstai, taip pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – Įstatymas) nuostatas, teigiama pranešime spaudai.

Pažymėtina, kad perkančiosios organizacijos motyvas, jog įvykdžius viešąjį pirkimą dėl saugyklų įrangos buvo likusios nepanaudotos biudžeto lėšos ir susiklosčius tokioms palankioms finansinėms aplinkybėms galima būtų skubiai, neskelbiamų derybų būdu, dar papildomai iš tiekėjo, su kuriuo buvo sudaryta sutartis, nusipirkti įrangos smulkesnių eksponatų saugojimui – nepagrįstas.

Pasak laikinai einančio Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pareigas Žydrūno Plytniko, toks Lietuvos dailės muziejaus sprendimas neužtikrino Įstatyme nustatyto pirkimų tikslo sudaryti pirkimo sutartį, leidžiančią įsigyti perkančiajai organizacijai reikalingų prekių racionaliai naudojant tam skirtas lėšas.

„Papildomas saugyklų įrangos pirkimas tam, kad išnaudoti likusias turimas investicinio projekto lėšas nepateisina ypatingos skubos aplinkybių ir neišvengiamo būtinumo įsigyti šias prekes“, – teigia Ž. Plytnikas.

Viešųjų pirkimų tarnyba asmenims, atsakingiems už viešųjų pirkimų tvarkos pažeidimus, surašė administracinių teisių pažeidimų protokolus.

 

 
Komentarai
Šioje istorijoje Lietuvos dailės muziejus
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min