Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos moksleiviai rinks naują Mokinių parlamentą (video)

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos moksleiviai rengiasi kovo pabaigoje vyksiantiems naujojo savo parlamento rinkimams.

Pirmasis 6-ojo Lietuvos mokinių parlamento rinkimų turas šalies mokyklose vyks kovo 25 dieną. Kandidatuoti į parlamentą gali 14–17 metų pagrindinių ir vidurinių mokyklų bei gimnazijų mokiniai. Balsuoti galės visi 5–12 klasių moksleiviai.

Kaip teigiama Lietuvos mokinių parlamento pranešime, šios moksleivių institucijos rinkimai ir struktūra sudaryta remiantis Seimo rinkimų ir veiklos modeliu, tačiau mokiniai nesiskirsto į politines partijas.

„Lietuvos mokinių parlamentas yra kelių šimtų tūkstančių šalies gyventojų balsas. Tai būdas mokiniams išsakyti savo nuomonę ir būti išgirstiems“, – pranešime cituojamas 5-osios Lietuvos mokinių parlamento kadencijos pirmininkas Simonas Stankus.

Praėję pirmąjį rinkimų turą savo mokyklose, mokiniai parengę rinkimų programas dalyvaus savivaldybių rinkimų etape. Iki balandžio 8 dienos kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje bus išrinkti naujieji parlamentarai, gegužę susitiksiantys pirmoje plenarinėje sesijoje.

Per daugiau nei dešimt gyvavimo metų, Lietuvos mokinių parlamentas surengė moksleivių referendumą dėl stojimo į Europos Sąjungą, išreiškė mokinių poziciją dėl privalomų narkotikų testų mokyklose, drausmės pažymių, komendanto valandos, alkoholio ir tabako kontrolės įstatymo pataisų, siūlė sprendimus smurto ir patyčių problemoms mokyklose, švietimo kokybei gerinti, mokyklų tinklui optimizuoti, brandos egzaminų nutekėjimo klausimais.

Komentarai
Temos Parlamentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min