Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos mokyklose vis dar nesaugu

Mokykloje
Photos.com nuotr. / Mokykloje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gegužės mėnesį atliktas tyrimas parodė, jog net 77 proc. respondentų mano, kad Lietuvos mokyklos nėra pakankamai saugios.

Į klausimą, ar mokyklose yra saugu, teigiamai atsakė tik 8 proc. iš 7357 apklaustųjų, 11 proc. mano, jog galbūt mokyklose ir yra saugu, o likę 4 proc. respondentų neturi nuomonės apie saugumo lygį mokyklose, teigiama pranešime spaudai.

Policijos departamento prie VRM atstovė spaudai, Lina Nemeikaitė, teigia, jog nors nusikalstamų veikų padarymu įtariamų (kaltinamų) bendrojo lavinimo mokyklų mokinių skaičius 2009 m. sumažėjo 11,6 proc., tačiau per pastaruosius trejus metus 2,5 karto išaugo paauglių padarytų nusikalstamų veikų, susijusių su disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, skaičius. „Siekdami užkardyti negatyvius reiškinius prie bendrojo lavinimo įstaigų (langų daužymą, kito turto niokojimą bei kitus pažeidimus), užtikrinti vaikų saugumą, policijos pareigūnai patruliuoja ir organizuoja reidus mokyklų teritorijose ir jų prieigose, mokyklų prašymu budi renginiuose,“ – pasakoja L. Nemeikaitė.

44 proc. iš 2669 apklaustųjų mano, jog geriausia priemonė saugumui mokyklose užtikrinti yra vaizdo stebėjimo kamerų įdiegimas, apsaugos darbuotojų būtinybę pabrėžė 23 proc. respondentų. Už magnetinių įėjimo kortelių įdiegimą pasisakė 18 proc., o už teritorijos aptvėrimą – 9 proc. apklaustųjų. Likusieji 10 proc. respondentų mano, jog reikalingos kitos priemonės norint, kad mokyklose būtų saugiau.

Beveik pusė (49 proc.) iš 1516 apklaustųjų atsakomybę už saugumo mokyklose užtikrinimą priskiria mokyklų administracijai, tuo tarpu 31 proc. pasisakiusiųjų mano, kad tuo turėtų rūpintis valdžios institucijos. Už tai, jog kuriant saugią mokyklą atsakingi turėtų būti mokinių tėvai, pasisakė 11 proc., o verslo įmonių vaidmuo saugumui mokyklose užtikrinti pasirodė svarbus 4 proc. apklaustųjų.

Tyrimą sudarė 5 klausimai, kurie balandžio-gegužės mėnesiais buvo skelbiami viename iš Lietuvos naujienų portalų. Tyrimo pabaigoje buvo suskaičiuoti 14 379 atsakymai

Komentarai
Temos Mokykla
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min