Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 06 23

Lietuvos muitinės vadovas: mūsų tikslas – sukurti antikorupcinę aplinką

Šiemet Lietuvos muitinės Tarnybinių tyrimų tarnybai surinkus pakankamai medžiagos ir atlikus tyrimus 32 muitinės pareigūnams buvo pareikšti įtarimai dėl nusikalstamų veikų vykdymo. 2010 m. tokie įtarimai buvo pareikšti 12 pareigūnų.
Pasienis
Pasienis / VSAT nuotr.

„Šie skaičiai kelia nerimą kiekvienam muitinės pareigūnui, tačiau jie kartu ir atskleidžia, kad tokia situacija mums nėra priimtina ir su ja nebus taikstomasi“, – sakė Muitinės departamento generalinis direktorius Antanas Šipavičius vadovaujančių Lietuvos muitinės pareigūnų posėdyje, kuriame buvo aptariami korupcijos prevencijos Lietuvos muitinėje klausimai.

A.Šipavičius pabrėžė, kad šių metų muitinės kovos su korupcija darbo rezultatai rodo, kad institucija netoleruoja korupcinio pobūdžio apraiškų ir deda visas pastangas apsivalyti iš vidaus. „Įvykius, susijusius su korupcijos atvejais muitinėje, seka ir visuomenė, ir mūsų sistemos darbuotojai. Dauguma dorų pareigūnų nerimauja dėl to, kad tokie atvejai kenkia visos institucijos įvaizdžiui ir sustiprina visuomenės stereotipinį požiūrį, kad muitinė korumpuota. Norėčiau akcentuoti, kad išaiškinant šias nusikalstamas veikas dalyvavo ir eiliniai muitinės pareigūnai, kurių veikla nėra tiesiogiai susijusi su korupcinių veikų užkardymu, bet jie negalėjo taikytis su negerovėmis, kurias matė. Taip pat visiems mums labai svarbu suvokti, kad baudžiamosios priemonės neduos norimo efekto, jei lygiagrečiai nebus kuriama antikorupcinė aplinka“, – kalbėjo generalinis direktorius.

Lietuvos muitinės vadovas pakvietė pareigūnus nuoširdžiai diskusijai ir atviriems pasiūlymams, kaip sukurti Lietuvos muitinėje antikorupcinę aplinką, išugdyti nekorumpuotą pareigūną, kuris nesutinka dalyvauti neteisėtoje veikloje.

Posėdyje dalyvavę muitinės įstaigų vadovai, muitinės profsąjungos atstovai pabrėžė ir aplinkos įtaką šiam reiškiniui: kėlė pareigūnų atlyginimo, motyvacijos dirbti sąžiningai klausimus, visuomenės tolerancijos kyšininkavimui problemas, per mažą bausmių diferenciaciją bei kitus svarbius klausimus.

Diskusijos dalyviai, teikdami siūlymus dėl konkrečių prevencinių veiksmų, leidžiančių sumažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę muitinėje, akcentavo, jog būtina tobulinti asmenų, pretenduojančių į tarnybą muitinėje, atranką bei jų adaptaciją naujame darbe, kurio svarbiausias kriterijus – sąžiningumas, ugdyti nepakančius korupcijai vadovus, pajėgius suburti efektyvias ir nesitaikstančias su korupcija komandas. Vadovaujantys pareigūnai siūlė šalinti teisės aktų spragas ir užtikrinti vienodą jų taikymą visoje sistemoje, mažinti muitinės pareigūnų įtaką muitinio tikrinimo ir įforminimo procesams, formuoti organizacijos vertybes, tarp kurių svarbiausia – nepakantumas korupcijai.

Posėdyje buvo nutarta įdiegti skatinimo sistemą pareigūnams, kurie laikosi principingos pozicijos ir pilietiškai pasipriešina neteisėtiems pasiūlymams, atlikti sąžiningą pareigūnų darbą skatinančių motyvacinių veiksnių tyrimą, viešinti korupcijos atvejus bei su nusikalstama veikla susijusius pareigūnus, periodiškai rengti susitikimus, kurių metu būtų aptariamos bei koreguojamos aktualios priemonės, užtikrinančios ilgalaikę ir kryptingą muitinės kovą su korupcija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius